Pravda o vyhazovu Steve Bannona. Válka s Trumpovým zetěm Kushnerem

0
Jared Kushner a Steve Bannon. Foto JPost

Hlavní stratég Donalda Trumpa Stephen Bannon nazval během vyhrocených sporů v Bílém domě prezidentova poradce a zetě Jareda Kushnera “cuck” a “globalista”, uvedl server Daily Beast.

Jak potvrdili někteří pracovníci z Bílého domu, Kushner a Bannon v sobě byli v posledních týdnech neustále. Bylo otevřeným tajemstvím, že se Bannon a Kushner střetávají tváří tvář.

Jeden z pracovníků řekl, že si Bannon stěžoval, že se ho Kushner snaží vyhodit, a přirovnal ho k páté koloně v Bílém domě.

“Steve nedávno o Jaredovi utrousil, že je “globalista” a “cuck”.” “Vlastně řekl “cuckservative”,” potvrdil pro Daily Beast zaměstnanec Bílého domu.

“Cuckservative”, skládačka “paroháče” (cuckold) a “konzervativce”, se stala oblíbenou nadávkou na pravici, která se používá jako sexuální a rasová verze “RINO”, Republican In Name Only (Republikán pouze jménem). “Globalista” je výraz typicky používaný nacionalistickými, pro-Trumpovými pravičáky proti svým politickým oponentům; ačkoliv se o výrazu často říká, že má i antisemitský podtext (Kushner je žid).

Bannon sám sebe nazývá nacionalistou a je dlouhodobý republikán, zatímco Kushner, než se jeho tchán pustil do prezidentské kampaně, byl celoživotní liberál a sponzor Demokratů.

“Je to velký boj,” říká jeden seniorní úředník. “Je to všechno o politice. Je mezi nimi napětí o obchodu, zdravotní péči, imigraci, daních, terorismu, o všem.”

Bannon ani Bílý dům se k tvrzením zatím nevyjádřili.

Jeden z úředníků řekl, že Bannon byl také frustrován tím, že Kushner sebou stále vodil Zeke Emanuela, aby diskutovali zdravotní reformu. Emanuel byl v Bílém domě třikrát, z toho jednou jednal přímo s Trumpem.

V roce 2009 pravičáci nazvali Emanuela Dr. Smrt pro obhajobu konzultací o ukončení života starých pacientů v rámci Zákona o dostupné péči. (Emanuel je také bratr bývalého Obamova personálního šéfa, Rahma Emanuela.)

“Steve si myslí, že Jared je horší, než demokrat,” dodal další úředník blízký Bannonovi. “Steve má specifickou vizi pro to, čemu věří, a co ideologicky sdílí s Trumpem. A dlouhodobě Jareda vidí jako překážku v tom toho dosáhnout.”

Navíc, dvě velké snahy, které Bannon v Trumpově administrativě prosazoval, nedávno selhaly. Trumpovy rozhodnutí o “zákazu muslimů”, které z větší části sestavil Bannon, a Trumpcare, kdy Bannon trval na tom, aby si Trump vedl seznam republikánů, kteří se mu vzepřeli. Obě snahy selhaly.

Jisté je, že Kushner pracuje na rozšíření svého vlivu mezi Trumpovými klíčovými poradci a že on a Bannon spolu soupeří o to, kdo si udrží větší pozornost svého šéfa.

“Miluji střelecké souboje,” řekl ve středu Bannon svým asistentům.

Zdroje z Bílého domu dále tvrdí, že Trump s nelibostí nesl obraz, který o jeho vztahu s Bannonem vytvářela média. A tedy to, že je Bannonovou loutkou

Vše nasvědčuje tomu, že mezi tábory Bannona a Kushnera se schyluje ke střetu a jak je vidět v posledních hodinách, Bannonovy krajně pravicoví mediální spojenci jsou připraveni vést proti svému novému nepříteli, Kushnerovi, válku.

“Jared Kushner, Gary Cohn a Dina Powell jsou tři liberální zastánci velké vlády, kteří utahují svůj stisk okolo Bílého domu,” varoval dnes pravicový rozhlasový komentátor Mark Levin.

Komentáře

komentáře