Trump změnil názor na svou podporu Assada

0
Islámští rebelové v Idlibu. Foto Daily Star

Během včerejší tiskové konference, kterou měl Donald Trump s jordánským králem Abdullahem, americký prezident řekl, že jeho názor na Assada se změnil.

“Řeknu vám, že to, co se stalo včera, je pro mě nepřijatelné,” řekl Trum reportérům. “A řeknu vám, že už se stalo, že můj postoj k Sýrii a Assadovi se velmi změnil.”

Když se jej reportéři zeptali, zda se připravuje nová politika vůči Sýrii, odpověděl “Uvidíte.”

Mluvčí Bílého domu řekl novinářům, že ruské vysvětlení chemického útoku v Idlibu (podle Rusů bomby zasáhly sklad chemických zbraní teroristů) je nedůvěryhodné.

Nicméně podivné je i to, že by Assad ve chvíli, kdy Amerika změnila svůj kurz a začala jej podporovat, a teroristé v Sýrii prohrávají na všech frontách, použil chemické zbraně, ačkoliv je jasné, že se o tom musí ihned dozvědět celý svět. To prostě nedává smysl.

Bylo by velice nebezpečné odstranit Assada, protože jediná alternativa k němu jsou islamistické teroristické skupiny. Ti jediní mohou Assada nahradit. Takzvaná demokratická syrská opozice neexistuje. Jediné mírové řešení pro Sýrii je naprostá likvidace džihádistických band a rozdělení Sýrie na sunnitskou a šítsko-křesťansko-ateistickou část.

 

Komentáře

komentáře