Čeští politici k útoku na Sýrii

0
Úřad vlády

Kdo by mezi českými politiky čekal alespoň jednoho odvážného, který by údajný syrský chemický útok zpochybnil, ten by se načekal.

Europoslanec Telička útok schvaluje s tím, že použití chemických zbraní nesmí být tolerováno. Vyhýbá se jakýmkoliv dalším soudům, pochvalám, nebo nařčením. Asi by mu najednou bylo trapně, kdyby Trumpa chválil. Ale ono to přijde.

Jiří Pospíšil také nadšeně zachrochtal. Že ještě neproběhlo žádné nezávislé vyšetřování a neví se, jak to opravdu bylo? To nevadí. Důležité je hrát podle not.

Ministr obrany Stropnický útok označuje za “ne přemrštěný”. Že neměl schválení Kongresu? Že existuje mnoho pochybností? No co.

Předseda ODS také schvaluje. Situaci v Sýrii je prý třeba rázně řešit. A myslíte pane Fialo, že odstranění Assada pomůže? Jako pomohlo Iráku odstranění Husajna a Libyi Kadáfího? Víte že rusko-syrské síly jsou jedinou hrází islámským teroristickým skupinám, kterých je Sýrie plná? Víte, co je to džihád? Víte, že po dobytí
Sýrie jsme na řadě my?

Kalousek je k smíchu. Trump má najednou jeho respekt.

Ministr zahraničí Zaorálek prostřednictvím svého ministerstva volí opatrná slova. V jiném tweetu píše, že Česká republika žádá okamžité prošetření chemického útoku.

To víš, Bohouši

Nejmoudřeji nakonec promluvil prezident Zeman. Útok musí prošetřit nezávislá komise.

Komentáře

komentáře