Útok na Sýrii, Trump zradil své voliče. Pravicoví politici proti Trumpovi

0

Po včerejších nejasných hrozbách o útoku na Sýrii, kterou měl Trump teprve zvažovat, přišel dnes raketový úder na syrskou leteckou základnu. Amerika se stala 16 let po 11. září oficiálním spojencem Al Kaidy.

Když velvyslankyně USA při OSN Nikki Haley poprvé přišla s tím, že Amerika může proti Sýrii zasáhnout v reakci na údajný chemický útok v Idlibu, v podstatě všichni američtí a evropští pravicoví politici a komentátoři varovali, že chemické zbraně v Sýrii jsou jasnou falešnou vlajkou a Assad nemá žádný zájem, aby něco takového udělal.

Psali jsme o vlivném senátoru Randu Paulovi, který Trumpovi připomínal, že k vojenskému zásahu potřebuje souhlas Kongresu.

Včera vystoupil i jeho otec, libertarián Ron Paul. Ten se ve svém vysílání podivil, že ještě před několika dny se Trump vyjádřil, že se USA nebudou do Sýrie vměšovat, a že se to evidentně někomu nehodilo, a najednou se tu objeví chemický útok, na kterém Assad nemá vůbec žádný zájem, a Trump mění názor. Ron Paul připomněl, že stejná obvinění se objevila před 4 lety a i tehdy globalisté volali po útoku na Sýrii, ale vina Assada se nikdy neprokázala. Podle úřednice OSN Carly del Ponte tehdejší útok pravděpodobně provedli rebelové.

Paul ještě dodal, že i pokud nezastáváte pozici žádné strany, a situaci budete jen nezávisle analyzovat, zjistíte, že je prostě zcela vyloučené nesmyslné, aby Assad k něčemu takovému dal svolení. Nedává to prostě žádný smysl.

Stejně včera mluvila hvězda krajně pravicové Tea Party, republikánský senátor Thomas Massie, který vystoupil v CNN. Šokované moderátorce, která neskrývala svůj údiv, řekl, že nevěří tomu, že útok spáchal Assad. Neměl k němu důvod, nemá to logiku. Věří vysvětlení Rusů, že syrské bomby útočící na pozice teroristů z Al Kaidy v Idlibu zasáhly jejich zbrojní depo a s ním i sklad chemických zbraní.

Před útokem na Sýrii včera Trumpa varovala i Marine Le Pen.

Bohužel, vše bylo marné.

Jak jsme včera psali v jiném článku, důvody pro změnu Trumpova postoje leží v zákulisním boji dvou táborů mezi jeho poradci. Tím prvním, táborem který prohrál, byl tábor nacionalisty Bannona, který měl vliv na Trumpova hesla o Americe především, nevměšování se do zahraničních záležitostí, rázném postupu proti imigrantům, zákazu muslimů do USA, a také o boji Trumpa s establishmentem, který mimo Kongres a prezidenta ovlivňuje americkou i světovou politiku. Druhým táborem, který má nyní navrch, je tábor Trumpova zetě Kushnera, který je napojen na globalisty, a má zájem na tom, aby americká politika pokračovala v duchu Bushe, Obamy a tak, jak by nyní vládla Hillary Clinton. Tedy vše opačně, než si američtí voliči, kteří Trumpa do úřadu dostali, přáli.

Americká agrese

59 střel Tomahawk dnes dopadlo na vojenské letiště Shayrat. Během útoku zemřelo 6 Syřanů. To, čím včera hrozili ještě nedávní skalní Trumpovi příznivci, se stává skutečností. Dávají od něj ruce pryč.

Putin útok označil za porušení mezinárodního práva.

Je to ale i porušení amerického práva. Trump neměl souhlas Kongresu.

Komentáře

komentáře