Kdo jsou “rebelové” v Idlibu”, kvůli kterým Trump bombardoval Sýrii?

0
Jabhat al-Nusra popravuje ženu

Tradiční novinářský newspeak je označovat radikální islamisty za rebely, nebo ještě drzeji za opozici. Idlib, kam syrské letouny shodily bomby, které s velkou pravděpodobností zasáhly sklad chemických zbraní teroristů, je držen skupinou Jabhat al-Nusra.

Jabhat al-Nusra je skupina, kterou na začátku občanské války v Sýrii do země vyslal al-Baghdadí, šéf Islámského státu. Skupina byla vojensky velice úspěšná, ale když al-Baghdadí oznámil sloučení jeho irácké skupiny s touto syrskou, syrská skupina odmítla. Islámský stát se přesto v Sýrii etabloval a nakonec získal dominantní pozici. Se skupinou Jabhat al-Nusra Islámský stát bojuje o vliv, ale Jabhat al-Nusra je skupina stejných muslimských fanatiků, jako je Islámský stát.

Zde je jedno starší video, které bývá chybně označováno jako Islámský stát. Ale nápis na zdi je jasný. Černý nápis říká – Džihádistická skupina Al-Kaida v Sýrii. Červený nápis říká – Jabhat al-Nusra. Militanti Jabhat al-Nusra na videu popraví ženu, která si dovolila vzít křiklavě červený svetr. V jejich zájmu Trump napadl Sýrii, tyto islamistické psychopaty Trump, zmanipulovaný globalistickými šílenci reprezentovanými Trumpovým zetěm Kushnerem, chrání.

Komentáře

komentáře