Odpůrci války v Sýrii se před Bílým domem střetli s komunisty

0

Hrstka demonstrantů vedená Richardem Spencerem, člověkem, který stvořil termín “alternativní pravice”, se v sobotu sešla na narychlo svolané demonstraci před Bílým domem proti válce se Sýrii.

Spencer, který před útokem na syrské letiště schváleným Trumpem patřil k prezidentovým nejhlasitějším zastáncům, Donalda Trumpa nyní obviňuje, že porušuje své volební sliby. Trump totiž svou kampaň postavil na hesle Amerika především. Lidé od nového prezidenta proto očekávali, že už nebudou žádné války a vměšování se do zahraničních záležitostí, a že prezident Washington vyčistí od neokonzervativců a zájmových skupin, které Spojené státy udržují ve stavu permanentní války s nějakou zemí.

Trump se ale nyní zbavuje lidí, kteří mu s tímto úkolem měli pomoci, a obklopuje se stejnou sortou poradců, jakými byli obklopeni prezidenti před ním. Tedy lidmi spjatými s velkými bankami a establishmentem obecně. A to pro Ameriku není dobrá zpráva.

Demonstranti před Bílým domem skandovali hesla jako “We want walls, not wars (chceme zdi, ne války – v reakci na slíbenou zeď na mexické hranici). Ale velmi brzy se na scéně objevili maskovaní protidemonstranti z různých komunistických skupin a pokoušeli se protestující konfrontovat. Vážnějším střetům zabránila policie.

Po skončení protestu komunisté pronásledovali Spencera k taxi, do kterého nasedl, a útočili na vůz, dokud řidič vozidlo neopustil a souběžně s tím nezakročila policie, která dva nejagresivnější komunisty zatkla.

Zde je video mapující včerejší protest.

Komentáře

komentáře