Čečensko zřídilo koncentrační tábor pro homosexuály

0
Ramzan Kadyrov, prezident islámské čečenské republiky

Čečensko otevřelo první koncentrační tábor pro homosexuály od doby Hitlera, kde jak aktivisté tvrdí jsou gayové mučeni elektrickými šoky a ubíjeni k smrti.

Informace přichází potom, co mělo být minulý týden v Čečensku 100 gayů zadrženo a 3 zemřeli.

Podle zprávy novin Novoya Gazeta úřady založily několik táborů, kde jsou muži zabíjeni nebo nuceni k opuštění republiky.

Jeden z táborů je údajně na bývalém vojenském velitelství ve městě Argun.

Světlana Zacharová z ruské LGBT sítě informovala: “Gayové byli zadrženi a uvězněni a my se je snažíme z táborů dostat a někteří již oblast opustili.”

“Ti, kdo unikli, tvrdí, že jsou drženi v jedné místnosti, kde je 30 až 40 lidí. Jsou mučeni elektrickým proudem a tvrdě biti, někdy až k smrti.”

Jeden z těch, kdo uprchl, se svěřil novinám, že vězni jsou biti, aby vyzradili jména dalších členů gay komunity.

Další vězeň, který unikl, prý musel každý měsíc platit čečenské policii tisíce rublů, aby přežil

Nyní režim proti gayům pokročil, a založil tyto tábory, říká přeživší.

Alexander Artemyev z ruské Amnesty International říká: “Můžeme se spolehnout jen na ruské úřady, že obvinění vyšetří. Homosexuálové jsou v Čečensku velmi šikanováni a denně stíháni a boji se mluvit.

“Buď se musí skrývat, nebo opustit republiku. Jsme v kontaktu se síti, které těmto lidem pomáhá v Rusku najít přístřeší. Problém je, že lidé tam o tom nemohou mluvit, protože to je, a lidi, se kterými mluví, uvádí v nebezpečí.”

Kadyrov, který v regionu s většinovou muslimskou populací zavedl islámskou vládu, byl už několikrát obviněn z porušování lidských práv.

Obvinění označil za “naprosté lži a dezinformace”.

Kadyrův mluvčí Alvi Karimov řekl agentuře Interfax News Agency: “Nemůžete zatknout nebo utlačovat lidi, kteří v republice prostě neexistují.”

“Kdyby takoví lidé v Čečensku existovali, pořádkové síly by se o ně nemusely zajímat, protože jejich vlastní příbuzní by je poslali tam, odkud není návratu.”

Komentáře

komentáře