Trump nařídil Kushnerovi a Bannonovi, aby svůj spor vyřešili

0
Steve Bannon a Jared Kushner. Foto Andrew Harrer-Pool/Getty Images)

Ideologický spor mezi Trumpovým zetěm Kushnere, který je globalista, a Trumpovým poradcem Bannonem, který je nacionalista, překročil podle Trumpa únosnou míru a prezident oběma mužům nařídil, aby svůj spor dostali pod kontrolu.

Schůzku mezi oběma muži v pátek zařídil šéf kanceláře Bílého domu, Reince Priebus, Bannonův spojenec, a po jejím ukončení Trumpovi oznámil, že rozhovor proběhl dobře. Trump však prý stále není přesvědčen, že jsou spory u konce.

Nevadí mu, když mají jeho poradci diametrálně odlišné názory, ale jejich spory musí být konstruktivní a pod kontrolou.

Bannon zastává postoje, které Trumpa dostaly do Bílého domu – tvrdý postoj proti imigrantům, snížení byrokracie federální vlády a politika Ameriky především, tedy nevměšování se do zahraničních konfliktů. Kushner zastává přesný opak.

Bannon se nechal slyšet, že svůj boj nemůže vyhrát kvůli Trumpově oddanosti své rodině. Kushnerovou ženou je Trumpova nejstarší dcera Ivanka.

Podle zdrojů v Bílém domě ale není zájem se Bannona zbavit. Naopak, Trump chce svůj tým udržet pohromadě a pokračovat společně. Spor obou mužů ale bude složité vyřešit, protože jejich spor je ideový a oba stojí na zcela opačné straně. Pokud bude mít převahu Kushnerův hlas, můžeme se dočkat i třetí světové války. Pokud převáží hlas Bannonův, nic takového nehrozí a Amerika se místo zahraniční agrese zaměří na vlastní domácí problémy.

Komentáře

komentáře