Imigranti v Göteborgu zaútočili na policii zápalnými láhvemi

0
Foto ARIS MESSINIS/AFP/Getty Images

Několik policistů bylo ve švédském městě Göteborg napadeno “mladíky” se zápalnými lahvemi. Stalo se v části města Hammarkullen, která je považována za “no-go” zónu.

Policie tvrdí, že problémy začaly v sobotu večer, když došlo k útoků “mladíků” s kameny. Policie se zde druhý den rozhodla navýšit svou přítomnost, ale večer byli znovu napadeni, tentokrát mnohem větším davem, a tentokrát i zápalnými lahvemi.

V neděli ve 21:53 byla policie zavolána na místo poté, co obdržela hovor o autě zapáleném v místní garáži. Jen, co policie na místo dorazilo, na ní mladíci zaútočili se zápalnými lahvemi.

Policejní mluvčí Thomas Fuxborg zdůraznil nebezpečnost útoku: “Samozřejmě, že je to nebezpečné, protože uniformy nejsou nehořlavé.”

Policisté objevili skrýš s devíti dalšími zápalnými lahvemi a zabavili je. Tři mladíci ve věku 18 a 20 let byli na místě zatčeni, když se pokoušeli utéct.

“Jeden z nich měl plastové rukavice, ze kterých byl cítit benzín. Tak uvidíme, jestli se nám podaří tyto podezřelé spojit s těmi, kdo se podíleli na útoku,” řekl Fuxborg.

Po půlnoci se oblast uklidnila. Policie zatím učinila dvě obvinění z výtržnictví, jedno z napadení veřejného činitele a jedno z vandalismu.

Hammarkullen je považováno za jednu z 55 no-go zón, kde policie není vítána a kde je často napadena. V prosinci loňského roku policie musela použít vrtulník a zvláštní jednotky, aby situaci ve čtvrti dostala pod kontrolu poté, co došla k podpálení několika aut.

Také v hlavním městě Stockholmu je několik no-go zón, které byly v posledních měsících svědky jak útoků na policii tak výtržností. Na předměstí Rinkeby došlo v únoru k podpálení aut a rabování obchodů poté co policie zatkla místního mladíka za drogové přečiny.

Video natočené v březnu policejní kamerou ukazuje, jak místní, z nichž naprostá většina jsou imigranti, říkají policistům, že k nim nemají respekt a že zde nemají žádnou autoritu.

Komentáře

komentáře