Americký ministr spravedlnosti Sessions zahájil agresivní tažení proti ilegálním imigrantům

0
Jeff Sessions včera v Arizoně

Ministr spravedlnosti Jeff Sessions vyzval prokurátory, aby zatlačili na imigrační oddělení aby zabránili gangům a kartelům změnit americká města ve válečné zóny, a slíbil celníkům a pohraničníkům větší podporu v jejich boji s ilegály.

V Arizoně, blízko hranice s Mexikem, Sessions mluvil o nadnárodních ganzích jako je MS-13 a mezinárodních kartelech, které USA zaplavují drogami a zanechávají za sebou smrt a násilí, a zločineckých organizacích, které mění města a předměstí do válečných zón, kde znásilňují a zabíjejí nevinné občany a vydělávají na pašování jedu a jiných lidí přes americkou hranici.

“Je to tady,” pokračoval Sessions, “na tomto kousku půdy, kde jsme se té špíně poprvé postavili.”

Hraničním agentům řekl, “naslouchám vám a máte mou podporu,” a slíbil “zajištění této hranice a dopad plné váhy jak imigračních soudů tak i federálních policejních složek pro boj s tímto útokem na naši národní bezpečnost a suverenitu.”

 

V memorandu a své řeči dal Sessions prokurátorům instrukce být agresivnější ve vynucování imigrační politiky skrze následující kroky: Cílit na pašeráky, hodnotit druhý ilegální vstup jako trestný čin (technicky se jedná o přestupek), trestat krádež identity kdykoliv je to možné – jsou za to nejméně dva roky vězení – a také se více zaměřit na kohokoliv, kdo zaútočí na federální policisty.

S vědomím, že ilegální přechody hranice byly minulý měsíc nejnižší za posledních 17 let Sessions řekl, že prokurátorům přikázal, že chce úsilí zaměřené na ochranu hranic ještě zdvojnásobit.

Sessions také oznámil rozšíření personálu na přeplněných imigračních soudech. Tento rok přibude 50 nových imigračních soudců, další rok 75.

Pokud bylo prosazování občanských práv znamením Obamova ministerstva spravedlnosti, Trumpovo ministerstvo spravedlnosti má za prioritu imigraci. Úterní ministrovo memo není jen širší snahou stíhat ty, kdo hranici překračují ilegálně, ale i související průmysl, který z toho těží – převaděči, padělatelé dokumentů, zloději identit, drogové kartely, a také ti, kdo imigranty ukrývají.

Sessions ve svých poznámkách zmínil jméno Kate Steinle. Steinle byla mladá žena ze San Francisca, kterou zasáhla zbloudilá střela vypálená ilegálním imigrantem, který je trestaný za drogové delikty a měl být deportován zpět do Mexika už několikrát.

Komentáře

komentáře