Ví státní fond kultury ČR, že finančně podporuje diskriminaci?

0

Žižkovská noc je velký hudební festival, kdy během několika večerů na mnoha scénách pražské čtvrti Žižkov probíhají různé koncerty. Pořadatelem této akce je MD booking s.r.o. a jednateli této společnosti jsou Marek Dočekal a Petr Dlouhý.

Žižkovská noc v Praze proběhla asi před 3 týdny a stala se během ní dost nepříjemná událost. Jedna z vystupujících kapel, kapela Na rovinu, se po svém vystoupení ze strany jednatele Marka Dočekala dočkala zvláštní reakce. Více k tomu Marek Dočekal na svém profilu.

Dočekal skutečně do Vystřeleného oka přiběhl, členy kapely, kteří by mohli být jeho tátové seřval, a zrušil jim smlouvu. Za jejich vystoupení jim jeho společnost vyplatila výsměšných 88 korun (88 jako HH – Heil Hitler).

Problém je nejen v tom, že Marek Dočekal není profesionál a jeho jednání s kapelou bude posuzovat soud. Problém je také v tom, že Dočekal vyhrožuje, že “si v Praze už nezahrajou”. Dočekal tím naznačuje, že prsty levicových aktivistů v Praze jsou dlouhé, a že která kapela neodpovídá jejich marxistickému vidění světa, tu dokážou vyštípat z každého pražského klubu.

Marek Dočekal je vůbec zvláštní člověk. Schvaluje totiž násilí. Asi před 14 dny hrála v pražském klubu Modrá Vopice punková kapela IPB, kde za bicími seděl Áda Vitáček. Tento hudebník prošel takové kapely jako Plexis, Wanastovy vjecy a stál i u založení Orlíku v roce 1988. S Orlíkem bubnoval do dubna 1990 a z kapely odešel, když se na jednom koncertě začalo hajlovat a skíni se pustili do neskinheadských návštěvníků pogujících pod pódiem. Do toho souběžně hrál právě i s Plexis a Wanastovkama a politika ho nikdy nezajímala. Přesto mu jeho krátké angažmá v Orlíku pražská levicová omladina, která v té době ani nebyla na světě, nemůže odpustit.

Áda dostal v Modrý vopici od čtyř levičáků přes hubu a odnesla to i jeho žena, která má pod okem monokl. Marek Dočekal jeho zbití schvaluje (možná je to i schvalování trestného činu, neumím posoudit) a píše, “co prý (Áda) čekal”.

Určitě nečekal, že ho v jeho 50 letech budou mlátit nějací levicoví studentíci a s ním i jeho ženu.

Dalším problémem je ale financování festivalu. Na ten totiž přispíváme my všichni prostřednictvím Státního fondu kultury ČR. Není možné, aby stát financoval cokoliv, kde dochází k diskriminaci a vyhrožování. A vyhazov kapely pro její názory a vyhrožování, že si v Praze už nezahrají ničím jiným není.

Nikdo se nebude divit, když Marek Dočekal za svoje jednání dostane nějakou tu cenu za občanskou statečnost, jako nyní Radek Banga, jehož statečnost spočívala v demonstrativním odchodu z vyhlášení cen Zlatého slavíka, kde svou cenu přebírala kapela Ortel. Ale na peníze od státu by jeho festival mít nárok neměl. Uvidíme, co na tyto informace Státní fond kultury ČR řekne.

Komentáře

komentáře