Francouzští voliči Národní fronty varují před občanskou válkou

0

Redaktoři německé televize, která dělala předvolební rozhovor s lidmi ve francouzském průmyslovém městě Amiens byli překvapení, když jim většina respondentů odpověděla, že bude volit ty kandidáty, kteří chtějí odchod Francie z EU. A ti jsou jen dva. Marine Le Pen z Národní fronty a komunista Jean-Luc Melenchon.

Jeden mladý dělník se svěřil s tím, že bude volit Le Penovou, protože je jediná, kdo chce něco udělat s vysokou nezaměstnaností v zemi. A jediným řešením je prý odchod z EU.

“Opuštění eura bude ze začátku bolet a hodně lidí bude naštvaných. Možná to i vyvolá občanskou válku. Ale něco prostě musíme udělat. A návrat k franku je jednou takovou věcí.

Ekonomický program Le Penové volá po protekcionismu a vysokých clech na dovoz levného zboží.

V Amiens byly továrny, které přesunuly výrobu do Polska.

Jeden místní odborář se svěřil, že dnes je to Polsko, a zítra to bude Asie.

“Globalizace je vždy spíš pro velké lidi a méně pro nás malé. Vždycky si musíme utahovat opasky a někteří z nás už žádné opasky nemají. Pracujeme pro nic a jsme naštvaní. To se ukáže ve volbách. V prvním kole budou lidé volit extrém.”

Místní farmář mluvil bez okolků o nutnosti uzavření hranic.

“Evropa, to jsou otevřené hranice, ale my je musíme zavřít. Nebude lehké opustit EU, ale my musíme uzavřít hranice. To je jediná cesta, jak tuto zemi chránit.”

Představitel Národní fronty k tomu dodává.

“30 procent našich farmářů kvůli neférové konkurenci zkrachuje. Potřebujeme inteligentní protekcionismus.”

“Musíme konečně uvalit cla na produkty dovážené do Francie, které jsou vyráběny všude po Evropě za velmi nízkou cenu bez ohledu na sociální standardy nebo životní prostředí,” řekl.

 

 

Komentáře

komentáře