Domů Svět Je bílá a vede Úřad pro občanská práva při americkém ministerstvu školství....

Je bílá a vede Úřad pro občanská práva při americkém ministerstvu školství. “Aktivisté” šílí

0
Candice Jackson v roce 2005 protestovala proti Hillary Clinton

Candice Jackson je novou šéfkou Úřadu pro občanská práva, kterou do funkce ve středu jmenovala ministryně školství Betsy DeVos. S občanskými právy ve školství má vlastní bohatou zkušenost, sama byla diskriminována. Její případ se ale od běžné diskriminační agendy lišil. Candice Jackson v 90. letech během svého studia na Stanford University proti sobě popudila různé aktivisty, když si stěžovala na školní praxi, která protěžuje příslušníky menšin v neprospěch bílých Američanů.

Škola tehdy měla program, který studentům nabízel extra pomoc při překonávání různých problémů. Když se Candice chtěl do programu přihlásit, odmítli ji s tím, že je pouze pro příslušníky menšin. Zklamaná Candice tehdy do školních novin napsala článek.

“Jsem velmi zklamaná, že univerzita podporuje tento a jiné diskriminační programy,” napsala. O tzv. pozitivní diskriminaci napsala, že podporuje diskriminaci rasovou.

“Tak jako s většinou liberálních řešení problémů, zvláštní přístup ke studentům z řad menšin žádný problém neřeší. Nikdo, zvlášť minoritní studenti, nezíská nic, pokud bude mít zvláštní zacházení na základě své rasy nebo etnicity.”

Je jasné, o co šlo Candice Jackson tehdy a o co jí jde dnes. Aby byl každý měřen podle svých schopností a ne podle toho, jakou má barvu pleti. Jackson bude usilovat o to, aby se tzv. pozitivní diskriminace, která je nakonec stále jen diskriminací, ať už ji říkáme pozitivní nebo ne.

To se samozřejmě nelíbí mnoha “aktivistům”, kteří si na “pozitivní diskriminaci” udělali kariéru.

Asi nejokatěji se vyjádřil zástupce vlivné organizace Americké unie za občanská práva (ACLU) Ian Thompson.

“Jsme znepokojeni ministerským nezájmem o občanská práva. Bez ohledu na to, kdo Úřad vede, jsme odhodláni zajistit, že bude dělat to, co se od ní / od něj vyžaduje: chránit studenty před diskriminací.”

Jinými slovy, diskriminace bílých studentů ve prospěch studentů z menšin je v pořádku. Pokud tuto diskriminační praxi bude chtít Candice Jackson odstranit a měřit každému stejně, bude se podle “aktivistů” jednat o diskriminaci.

Candice Jackson byla před svým uvedením do funkce knižní autorkou a proslula především svou kritikou Hillary Clinton a jejího údajného zneužívání moci, když pronásledovala dívky zapletené do románků s jejím manželem Billem.

 

Komentáře

komentáře