Německá loď ve Středozemním moři se přetížila imigranty, které “zachraňovala”

0
Jugend Retter, foto Facebook

Loď zachraňující imigranty ve Středozemním moři vyslala nouzový signál kvůli přetížení na palubě, když se záchranáři tento víkend snažili dostat z vody výjimečný počet migrantů.

Nemůžeme vůbec manévrovat, protože na palubě je hrozně moc lidí,” stálo na oficiálním Twitterovém účtu organizace Jugend Retter, která zaměstnává mladé lidi pomáhající imigrantům dostat se do Evropy.

Nikdy jsme nemuseli zachraňovat tolik lidí ve stejnou chvíli,” řekla mluvčí organizace Pauline Schmidt.

Kritická situace se ještě víc zhoršila, když organizace musela poslat jednu z lodí k blízké potápějící se lodi plné imigrantů. Od začátku roku se ve Středozemním moři 664 migrantů, z toho 97 tento týden.

Životy stovek lidí jsou ohroženy. Nemáme pro ně místo v podpalubí a zhoršující se počasí je uvádí v přímé nebezpečí,” napsala skupina na Facebooku.

Lodě Jugend Retter spolu s dalšími organizacemi dostaly v pátek a v sobotu od libyjských břehů do Evropy asi 5000, většinou afrických imigrantů.

Nefunkční libyjský stát není schopen své pobřeží ohlídat a imigrantům doslova stačí vlézt si do moře na nafukovací matraci a některá aktivistická loď je “zachrání” a od libyjských břehů je doveze celou cestu až do Itálie, kde migranti skončí v azylových centrech a následně v Evropě.

Převzato z RT

Komentáře

komentáře