Londýnští školáci šli povinně na besedu s radikálním imámem

0
Imam Shakeel Begg © lewishammosque / Instagram

Děti z londýnské základní školy v Kilmorie ve věku 6 až 8 let strávili dva dny na výletě s radikálním londýnským imámem jménem Shakeel Begg v Islámském centru v Lewishamu. Odkaz na stránkách centra, který byl mezitím stažen, si pochvaloval horlivost dětí ve snaze testovat imámovu znalost islámu a jejich pochopení mnoha sdílených hodnot mezi oběma komunitami. Imám měl prý slzy v očích, když děti vyjádřily svou lásku k proroku Mohamedovi.

Návštěvu si pochvalovala i škola. Podle ní návštěva vyjádřila “britské hodnoty tolerance k lidem odlišné víry a přesvědčení, které jsou součástí národních školních osnov.”

Kritici ale upozorňují, co je Shakeel Begg zač. V roce 2016 žaloval BBC pro pomluvu, protože jej tato stanice označila za extremistu. Soud dal ale BBC za pravdu a ve svém rozsudku se vyjádřil následovně.

Begg jednoznačně podporuje a propaguje násilí na podporu islámu a zastává mnoho extremistických islámských pozic. Při příležitostech, kdy se mu to hodí, shazuje plášť váženosti a odhaluje rohy extremismu.

Shakeel Begg je něco jako Jekyll a Hyde,” řekl soud. “Má jednu tvář pro veřejnost a místní komunitu, a druhou pro konkrétní muslimy a další sympatizující posluchače. Ta první tvář je laskavá, tolerantní a nábožensky smířlivá, druhá je ideologicky extrémní a netolerantní.

Upraveno z http://www.telegraph.co.uk/news/2017/04/15/children-taken-meet-islamic-preacher-hadpromoted-encouraged/

 

Komentáře

komentáře