Šéf unie německých zaměstnavatelů tvrdí, že Německo je národem imigrantů

0
Foto Facebook

Německo je zemí imigrantů a musí si to uvědomit,” říká Ingo Kramer, prezident Konfederace asociací německých zaměstnavatelů (BDA).

Podle Kramera bude Německu v roce 2030 chybět 6 milionů lidí v pracovním věku a politici by si prý měli rychle uvědomit, že země potřebuje imigranty. Přiznává ale, že to bude těžký úkol kvůli určitým tenzím, hlavně v pravé části politického spektra, kvůli současné migrační krizi.

Termín “Einwanderungsland”, tedy Země imigrantů, se obvykle používá pro země, které Evropané kolonizovaly a pozdvihly a tvořily zde ještě donedávna populační většinu, což jsou Spojené státy, Austrálie nebo Nový Zéland. Trend použít tento výraz i pro původní evropskou zemi se objevil v roce 2015 mezi levicovými politiky a novináři. Smyslem je vnutit Němcům pocit, že se i jejich země otevřením hranic a přijetím lidí z jiných kultur stane Einwanderungsland.

Vydavatel týdeníku Die Zeit, Josef Joffe, k tomu napsal:

A tak se Německo vyvíjí do takové Ameriky, kde se nemusíte narodit Američanem, aby jste se jím stali. Je to mentální a emocionální revoluce.

Komisařka pro integraci, uprchlíky a emigraci, Turkyně Aydan Özoğuz, by navíc chtěla, aby se německá ústava rozšířila o větu, že Německo je “rozmanitou zemí imigrace.”

Ale historik Klaus-Rüdiger May a další kritici této nové vlny, správně upozorňují, že to povede jen ke krachu německých firem, penzí i celé země, a z Němců se stanou občané druhé kategorie.

Zdroj

Komentáře

komentáře