Velikonoční projev maďarského premiéra: Evropa je bojiště

0
Foto: Árpád Kurucz

Při příležitosti velikonočních svátků učinil maďarský premiér Viktor Orbán prohlášení. Zdůraznil, že maďarská suverenita čelí útoku, a to jak ze strany miliardáře Sorose, tak i masové migrace. Vyzval k zachování křesťanské Evropy.

“Žijeme v době, kdy mezinárodní politika je bojiště. Nezávislost evropských národů je ohrožena. A centrem tohoto bojiště je migrace.”

“To je to, na čem naše budoucnost stojí a padá,” řekl, “budoucnost Evropy. Otázkou je, zda charakter evropských národů bude ovlivňován stejným duchem, civilizací, kulturou a mentalitou jako v době našich rodičů a prarodičů, nebo něčím úplně jiným.”

Dostal se také k otázce kritiky, které jeho vláda čelí kvůli zavedení přísnější kontroly hranice a azylové politiky. Premiér Orbán upozorňuje, že “ti, co se nazývají levice a liberálové, ti kteří jsou podporováni penězi, mocí a sítí mezinárodních sil, s Georgem Sorosem v čele, tvrdí, že podniknout akce proti migraci je špatné, nepraktické a nemorální.”

A to je v kontrastu s přáními maďarského lidu, prohlásil Orbán: “Chceme zachovat základy Evropy. Nechceme paralelní společnosti, nechceme výměnu obyvatel, a nechceme vyměnit křesťanskou civilizaci za něco jiného. Proto stavíme ploty, bráníme se, a nedovolujeme migrantům nás zaplavit.”

Národní vláda pod tlakem

Maďarská vláda vedená Orbánovou stranou Fidesz také čelí útoku ze strany EU, amerického ministerstva zahraničí a nevládních organizací pro svou snahu zavést legislativu na průhlednost zahraničních nevládních organizací a univerzit operujících v zemi – což Orbán nazval sekundárními bojišti.

“Národní vláda v Maďarsku je pod stálým tlakem … nejdůležitější věc, která je ohrožena, je zda budeme mít parlament a vládu, která bude sloužit nejlepším zájmům maďarského lidu, nebo parlament a vládu, která bude sloužit zájmům cizím.”

Orbán uznal, že konflikt s mezinárodními silami je součástí obrany národní identity: “Pokud bychom přijali, že nám Brusel, nebo jiná politická a finanční centra mají diktovat, nebo aby nám maďarští nebo američtí miliardáři říkali, jak to máme v naší zemi dělat, neměli bychom žádné konflikty.”

George Soros

Premiér Orbán několikrát zmínil v Maďarsku narozeného miliardáře, který financuje otevření hranic a jehož lobisté mají u evropských a západních vlád agitovat k vyvíjení tlaku na Maďarsko pro jeho domácí politiku.

“George Soros nesmí být podceňován: je to mocný miliardář s ohromným odhodláním, který když dojde na jeho zájmy, nerespektuje ani boha ani člověka. Chceme chránit Maďarsko a proto se také musíme zavázat i k tomuto boji.”

“Utrácí nekonečné sumy peněz na podpoře nelegální migrace. Chce zesílit tlak na Maďarsko, zemi, která i po lidech, jako je George Soros, požaduje dodržování zákonů.”

Zdroj ZDE

Komentáře

komentáře