Trump dnes podepíše příkaz chránící americké firmy a americké pracovníky

0
V USA dělají většinu manuální práce, kterou dříve zastávali Američané, levní imigranti a dělníci z Mexika. To chce Trump ukončit.

Prezident Trump se dnes chystá podepsat výkonné rozhodnutí vycházející ze slibů v jeho kampani, které má chránit americké firmy a americké zaměstnance. Bude se týkat všech federálních institucí i federálních kontraktorů (soukromých firem spolupracujících s federálními institucemi) a přikáže jim “nakupovat americké zboží a služby” a “najímat Američany”.

Pokud nebude rozhodnutí zablokováno soudy, bude to znamenat, že instituce spadající pod americkou vládu, což je vše od hasičů, policistů a armády, po školy a další úřady a složky, ale také soukromé firmy, které jsou v kontraktu s těmito institucemi, musí nakupovat jen americké produkty a najímat na jakoukoliv práci jen Američany.

To ochrání a posílí americkou ekonomiku skrze vyšší tržby amerických firem a nižší nezaměstnanost Američanů.

Při současné praxi jsou na práci běžně najímáni levní imigranti, a produkty i služby jsou levně poptávány v zahraničí. Takový postup je ale krátkozraký, protože z dlouhodobého hlediska americkou ekonomiku neposiluje, ale ničí, protože americké firmy krachují a Američané jsou nezaměstnaní. To vede k poklesu kupní síly Američanů.

Trump v kampani slíbil, že toto změní, a zdá se, že tento slib chce dodržet.

Komentáře

komentáře