Velvyslankyně USA při OSN vystoupila proti zabíjení gayů v Čečensku

0
Nikki Haley Foto Drew Angerer/Getty Images)

Když Nikky Haley, velvyslankyně Spojených států při OSN, naposledy vystoupila s nějakým prohlášením, netrvalo dlouho, a Spojené státy v dané věci použily vojenskou sílu. Ano, jednalo se o kontroverzní vystoupení po smrti desítek lidí v Sýrii po zásahu chemickou zbraní, které USA přisoudily syrskému prezidentu Assadovi, a “potrestaly” ho zničením vojenského letiště.

Ačkoliv dosavadní důkazy mluví spíš v neprospěch názoru Spojených států, jedna věc se novému prezidentu Trumpovi upřít nedá. Nemluví do větru.

Proto i včerejší vystoupení Nikky Haley v OSN týkající se perzekuce homosexuálů v ruské islámské republice Čečensku nelze jen tak hodit za hlavu.

Jak už zde bylo informováno, v Čečensku začali zatýkat a v některých případech i likvidovat homosexuály. Nikky Haley k tomu řekla:

Jsme znepokojeni zprávami o únosech, mučení a vraždách lidí v Čečensku na základě jejich sexuální orientace ať skutečné nebo domnělé,” napsala Haley v prohlášení. “Pokud jsou pravdivé, tato porušování lidských práv nemohou být ignorována – čečenské autority musí okamžitě tato obvinění vyšetřit, zodpovědné lidi potrestat a podniknout kroky, které zabrání budoucímu zneužívání.

Další kroky jsou nyní na Čečensku. Pokud bude hlas světa ignorovat a bude pokračovat ve svých čistkách, amerických bomb se díky svazku s Putinem bát nemusí, ale od citelných sankcí ho svazek s Putinem neochrání..

Kéž by Spojené státy byly takto důsledné i k dalším islamistickým státům, především k Saudské Arábii.

Komentáře

komentáře