Vraťte nám Francii, prohlásila včera Marine Le Pen před rozvášněným davem

0
Foto AP

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Pen včera před rozvášněným davem svých příznivců pronesla ostrou řeč, ve které zaútočila na masovou imigraci jako “tragédii pro Francii.” Vlastenecká kandidátka tvrdí, že Francouzi už se ve Francii necítí jako doma. Levicoví demonstranti se před halou Zenith, kde se shromáždění konalo, krátce střetli s policií.

Ale uvnitř haly byl energický dav, který si Marine Le Pen jen šest dní před volbami přišel poslechnout.

V hodinu a půl dlouhé řeči se Le Pen zaměřila na klíčová témata identity, islámu a imigrace, o kterých prohlásila, že pro Francii nejsou šancí, ale tragédií.

Vůdkyně Národní fronty slíbila zpřísnit kontroly na francouzských hranicích a zatočit s imigrací, kdy dodala, že za masovou imigrací je terorismus.

Dejte nám Francii zpátky. Toto volání slyším všude, kam jdu,” řekla a dodala, že “Francouzi už se ve Francii necítí doma.”

Slíbila, že změní zákony tak, aby se lidé už nemohli stát Francouzi “omylem”.

A také slíbila, vůbec poprvé, že zavede moratorium i na legální migraci.

Dav lidí s vlajícími vlajkami skandoval “Toto je náš domov” a “Francii Francouzům”, když Le Pen vyložila svůj tvrdý postoj na imigraci.

Řekla, že první, co udělá jako prezidentka, bude obnova francouzských hranic. “Stane se to den poté, co převezmu moc,” řekla šílejícímu davu.

Bouřlivý ohlas také vyvolala pokaždé, když kritizovala to, co označuje jako fundamentalistický islám. “Ve Francii nenecháme ženy se schovávat za muslimským závojem.”

Také zacílila na burkini, o kterých prohlásila, že nejsou “náboženským doplňkem, ale islamistickou provokací.”

Slíbila stanovit strop legální migrace do Francie na 10 tisíc za rok a řekla, že teroristické útoky v Paříži a Nice by se nestaly, pokud by ona byla prezidentkou.

Patnáct minut po začátku její řeči vtrhla na podium aktivistka z ženské feministické skupiny Femen a snažila si svléct horní svršek oblečení, ale byla vyvedena ochrankou dřív, než se jí to povedlo.

“Tito levicoví extrémisté to mají všechno popletené,” řekla v reakci Le Pen. “Přerušila řeč jediné ženy, která ženy brání.”

Ochranka vyvádí aktivistku Femen, foto World Big News Twitter

Zdroj

Komentáře

komentáře