Domů Pevnost Evropa Imigranti zaútočili na radnici na předměstí Paříže

Imigranti zaútočili na radnici na předměstí Paříže

0

V úterý ráno na předměstí Alfortville asi 4 km od Paříže zaútočilo asi 200 ilegálních imigrantů na místní radnici. Nikdo z nich neměl v pořádku dokumenty a údajně chtěli s představiteli radnice mluvit o “svých právech.” Na radnici si jejich příchodu všimli až když už bylo “příliš pozdě.”

Imigranti budovu radnice obsadili a zablokovali řetězem svých těl vchod. Policie, která na místo dorazila poměrně brzo, s imigranty tentokrát nejednala v rukavičkách. Zdravotníci museli na místě ošetřit celkem 14 vetřelců, většinu z nich s dýchacími potížemi kvůli slznému plynu. Jeden z nich byl ale zbit obuškem.

Starosta obce, Luc Carvounas, řekl, že imigrantům nabídli, ať vysvětlí své požadavky, ale ti prý nebyli připraveni na konstruktivní dialog.

Tato nezákonná okupace zabránila obyvatelům obce ve využití veřejných služeb, a způsobila obavu mezi zaměstnanci radnice, kteří už byli v budově,” řekl Carvounas.

Ačkoliv zaměstnanci muže přijali, a vyslechli jejich požadavky, členové kolektivu si nepřáli vést žádný dialog, a místo toho jen nadávali na politiku vlády.”

Autority obce nyní vyšetřují, zda protest nebyl nějakým způsobem napojen na “extrémně levicové skupiny.”

Alfortville byla jedna z prvních obcí ve Francii v říjnu 2015, která vítala imigranty v době špičky jejich příchodu, řekla radnice.


Alfortville : une manifestation de travailleurs… by leparisien

Komentáře

komentáře