Jakarta, hlavní město Indonésie, má nového guvernéra, islamistu

0
Islamisté v Jakartě

Indonésie bývá dávána za příklad muslimské země, kde je islám tzv. umírněný. Zprávy z posledních let ale ukazovaly rostoucí případy sílícího vlivu islamistů. Zvolení Aniese Baswedana guvernérem Jakarty, hlavního města Indonésie, je další takovým případem.

Baswedan během volební kampaně získal podporu a přízeň radikálních islamistů, kteří volali po tom, aby Baswedanův křesťanský rival Ahok, současný guvernér, skončil ve vězení za rouhačství proti islámu. Ten nyní skutečně pro toto obvinění čeká na soud a hrozí mu až rok vězení.

Letošní volby v dosud skutečně umírněné Indonésii byly poznamenány náboženskou nenávistí. Islamisté napadali bary a noční kluby jako místa hříchu. Vznášeli požadavky, aby byla nevěra trestným činem a Anies kampaň označoval za Bitvu o Badr, historickou bitvu, ve které Mohamed porazil své nevěřící nepřátele.

V zemi v současnosti působí mnoho salafistických organizací, a jejich vliv na radikalizaci zdejších muslimů se začíná stále víc projevovat.

Upraveno z http://time.com/4747709/indonesia-jakarta-election-governor-islam-christianity-ahok-anies/?xid=time_socialflow_twitter

Komentáře

komentáře