Americký ministr Sessions varoval ilegály: Nechoďte

0
Jeff Sessions a John Kelly, foto Fox News

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions a ministr pro národní bezpečnost John Kelly se zastavili v El Pasu a varovali potenciální imigranty, aby nechodili.

“Když vás chytí, budete zadrženi, souzeni a deportováni,” řekl Sessions. “Nepřicházejte nezákonně, počkejte až na vás přijde řada.”

El Paso je pro oba vládní úředníky první zastávkou na dvoudenní cestě podél hranice. Podívali se, jak vypadá ochrana hranice s Mexikem a navštívili imigrační soud v El Pasu. Sessions El Paso označil jako frontovou linii a bitevní pole v boji s nelegální migrací, gangy a drogovými kartely.

Oba muži potvrdili tvrdou linii Trumpovy administrativy ve věci ilegální migrace a snažili se odradit lidi z jiných zemí od vstupu do USA nelegálně.

“Ti, co se stále snaží porušit naše zákony a do země vstoupit ilegálně, ať poslouchají dobře, co řeknu. Nechoďte. Prosím, nechoďte,” řekl Sessions.

“Budeme pokračovat v rozšiřování našeho záběru v odrazování ilegální imigrace. To znamená i stíhání kohokoliv, kdo zaplatí převaděčům, aby do země propašoval lidi. Zvláště těch, kdo pašují děti.”

Tento rok budou imigrační soudy v pohraničí posíleny o 50 nových soudců z vnitrozemí, a příští rok o dalších 75.

To bude znamenat, že zadržení imigranti nebudou trávit čas ve Spojených státech. “Nebudou využívat naše vládní zdroje. Znamená to, že je můžeme provést naším systémem efektivněji, za kratší dobu a umožnit rychlou deportaci do země jejich původu,” řekl ministr Kelly.

 

Kromě toho Sessions do každé kanceláře prokurátora umístil koordinátora ochrany hranic, který bude osobně zodpovědný za dohled nad vyřizováním imigračních případů a bude reportovat přímo ministrovi.

Sessions kancelářím prokurátorů nařídil, aby imigrační případy braly jako prioritu.

Oba ministři dnes pokračují do San Diega, kde dohlédnou na ochranu hranic a operace při zajišťování ilegálů.

Komentáře

komentáře