Přehledně o střelbě v centru Paříže

0

Co se stalo: Dva muži v autě zastavili včera večer po deváté hodině poblíž dopravní policejní hlídky na Champs Elysees v srdci Paříže a z automatických zbraní spustili na policisty střelbu. Podle svědků mohli zastřelit i lidi na chodníku, ale cílili pouze na policisty.

Počet obětí: Na místě byl zabit jeden z policistů, který si v autě právě dával večerní svačinu, a dva byli zraněni. Jeden ze zraněných policistů později v nemocnici zemřel. Jeden z teroristů byl na místě zlikvidován, policie je nyní na lovu druhého, kterému se podařilo uniknout. Zraněná byla také jedna turistka.

Likvidace jednoho z teroristů

Kdo útok spáchal: Zlikvidovaný terorista se jmenoval Karim Cheurfi (39). Za útok na policisty z roku 2001 již byl ve vězení, kde dostal dvacetiletý trest, ale byl předčasně propuštěn. Na útěku je muž jménem Youssouf El Osri. Karim se narodil ve Francii a Youssouf přijel do Paříže vlakem z Belgie. Oba pochází etnicky ze severní Afriky.

Kdo je za útok odpovědný: K útoku se již přihlásil Islámský stát, jehož bojovníci se do Evropy buď dostávají mezi uprchlíky, nebo zde již jsou mezi pátou kolonou muslimské populace.

Mohla tomu policie zabránit: Ano, Karim Cheurfi byl známý islámský extremista, a v době před vraždami se na sociálních sítích svěřoval s tím, že chce zabít policisty.

Kdo byl ještě ohrožen: V době střelby nedaleko diskutovali francouzští prezidentští kandidáti, včetně Marine Le Pen.

Auto ve kterém teroristé přijeli
Policie oblast uzavřela a lidé museli chodit s rukama nad hlavou.
Fotografie zachycuje, jak si lidé v okamžiku střelby lehají na zem v restauraci
Paříž 2017

Komentáře

komentáře