Macron odmítá deportace radikálních muslimů. Národní fronta varuje před občanskou válkou

0
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron, jeden z kandidátů na prezidenta Francie, zkritizoval výrok Le Pen, která by chtěl zatknout všechny známé radikální islamisty a deportovat všechny ty bez francouzského občanství. Macron řekl:

“Pokud je všechny uvězníme, tak především, není to v souladu s právem. Cíl je sledovat je. Policie musí být schopná pracovat tím nejlepším možným způsobem.”

Macron asi zapomíná, že ti útočníci, kteří do Francie nepřišli tajně, byli všichni nějakým způsobem sledováni, a jejich útokům to nezabránilo. Macron měl ale další odvážná tvrzení. V reakci na prolášení Le Pen, že pokud by ona byla prezidentkou, k žádnému teroristickému útoku by nedošlo, řekl:

“Ne, nulové riziko neexistuje, žijeme a budeme žít v permanentním ohrožení z terorismu.”

Macron se opět mýlí. Ať se dojde zeptat do ČR, Polska, Maďarska nebo na Slovensko, proč tu nemáme terorismus. Pokud by Marine Le Pen skutečně uvěznila všechny islamisty s francouzským občanstvím, deportovala ty bez něj a zcela zastavila imigraci do Francie včetně zavření mešit, jak slibuje, je téměř jisté, že terorismus by pro Francii přestal být problém.

Emmanuel Macron ale tvrdí, že terorismus bude “součástí našich životů v dalších letech.” Uvidíme, co na to francouzští voliči.

Poradce Le Pen, Jean Messiha, je přesvědčen, že pouze kandidátka Národní fronty může zemi vyléčit.

Jean Messiha

“Ona je jediná, kdo může vyléčit rozdělení naší země, protože je jediná, kdo může do ulic znovu vrátit autoritu a stát musí autoritu používat, aby obnovil svou sílu na ulicích.”

Zároveň varuje před možnou občanskou válkou.

“Pokud je stát křehký, bude docházet k masivním teroristickým útokům – dalším a větším v obětech, a tentokrát z toho bude občanská válka.”

Zdroj, zdroj

 

Komentáře

komentáře