Další Trumpovo selhání: “Snílci” se prý nemají čeho bát.

0
Foto AP

Ilegální přistěhovalci spadající pod Obamův program DACA mohou “klidně spát,” řekl Trump, protože “toto je otázka srdce.”

Federální agentury “nepůjdou po snílcích, jdeme po zločincích,” řekl a použil výraz liberálů, “snílek,” pro mladé ilegální imigranty. “To je naše politika,” dodal.

Trumpovo páteční vyjádření znamená odklon od jeho slibů z kampaně, že zastaví Obamovu kvazi amnestii imigrantů spadajících pod program DACA. Program byl vytvořen v roce 2012, a přikazoval imigračním úředníkům dát mladým ilegálům místo deportačních dokumentů pracovní povolení. Díky programu si nejméně 770 tisíc ilegálů našlo práci ve velkých městech, ačkoliv mimo velká města jsou miliony Američanů nezaměstnaných.

Od Trumpova uvedení do funkce federální úředníci vydali nová pracovní povolení ilegálům, kteří tvrdí, že přišli do USA před dovršením 16 let. A to i přes Trumpovo proklamované “Kupuj americké, zaměstnávej Američany.”

Trumpova podpora programu DACA je jednou z jeho největších otoček, říká Mark Krikorian z Centra pro Imigrační studie. “Během kampaně Trump říkal, že program první den ve funkci ukončí, protože je neústavní,” dodal.

Trumpova otočka znamená, že pro-američtí reformátoři, kteří chtějí snížit dopad ilegálních pracovníků na trh práce, budou muset podat žalobu, že federální vláda nezákonně vydala pracovní povolení ilegálním imigrantům.

Trumpovo odmítnutí zvrátit nebo dokonce zastavit program DACA je také špatným znamením pro budoucí imigrační reformy, říká Krikorian. Mohl program zastavit a dále zatlačit na Demokraty, aby byla vytvořena pro-americká imigrační politika. Tato politika by mohla zahrnovat povinný požadavek, aby zaměstnavatelé zkontrolovali, že žadatelé o práci mají v USA legální pobyt.

Zhruba 10 procent Američanů v produktivním věku, celkově asi 7 milionů lidí ve věku 25 až 54, vypadli z americké pracovní síly 150 milionů lidí. Jsou dlouhodobě nezaměstnaní a nesnaží se najít si práci.

“Tento propad je způsoben politikou a institucemi, ne technologiemi,” přiznává Jason Furman, ekonom, který patři k ekonomickým poradcům prezidenta Obamy. Hlavním důvodem pro pokles zaměstnanosti  je ten, že suma peněz, za kterou by zaměstnavatelé byli ochotni tyto lidi zaměstnat, se snížila.

Na pokles ceny práce tlačí právě extrémně levní ilegální imigranti.

Zdroj Breitbart

 

 

Komentáře

komentáře