Domů Svět Severní Korea je prý připravena potopit americkou letadlovou loď Vinson

Severní Korea je prý připravena potopit americkou letadlovou loď Vinson

0
Letadlová loď Vinson

Severní Korea je prý podle místních novin připravena potopit americkou letadlovou loď Vinson, která míří k poloostrovu.

Komentář v novinách Rodong Sinmun varoval, že letadlová loď USS Carl Vinson by mohla být zničena jediným úderem.

Bitevní flotila, kterou Trump pojmenoval “Armada” podle historické španělské flotily, má ke korejskému poloostrovu dorazit za týden. Má představovat varování, že strategická trpělivost USA se severokorejskými jadernými ambicemi jsou i konce.

“Naše revoluční síly jsou v bojové pohotovosti a připraveny americkou atomovou letadlovou loď jediným úderem,” stojí v komentáři novin s dodatkem, že útok na “nemotorné zvíře”, jak noviny loď označují, by byl “skutečným příkladem ukázky naší vojenské síly.”

Rodong Sinmun byl stejně výřečný i po tour amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona po asijských státech, který řekl, že Amerika zkoumá status Severní Koreje jak ve smyslu státního sponzorování terorismu, tak i ve smyslu, ve kterém “můžeme na režim v Pchjongjangu vyvinout tlak.”

Rodong Sinmun zareagoval: “V případě, že by náš super mocný preventivní úder byl zahájen, kompletně by vymazal nejen americké imperialistické invazní síly v Jižní Korei a okolních oblastech, ale i na americké půdě, a proměnil je v prach.”

Sever také pohrozil, že jadernými zbraněmi zasáhne Austrálii, pokud zůstane spojencem Ameriky.

Severní Korea říká, že její nukleární program je obranný. Zatím není důkaz o tom, že disponuje hlavicemi, které jsou schopny zasáhnout i cíle na velikou vzdálenost.

Bitevní flotila Vinson dnes podnikla společné cvičení ve Filipínském moři s japonským námořnictvem.

zdroj

Komentáře

komentáře