Universita v kalifornském Berkeley zakázala vystoupení konzervativní autorce

0
Ann Coulter

Univerzita v Berkeley, místo, kde se zrodilo hnutí za svobodu slova, si může připsat další husarský kousek v boji proti svobodě slova. S výmluvou, že nedokáže zajistit bezpečí vystupující a studentům, univerzita zakázala vystoupení konzervativní americké autorky Ann Coulter.

Coulter má na svém kontě několik knih, kterých se prodalo už dobrých pár milionů. Poslední z nich, Adios America, Plán levice jak naši zemi změnit v pekelnou jámu třetího světa se vypořádává s nelegální migrací, amnestií pro ilegály a ochranou hranic USA. Coulter je pro své postoje miláčkem americké pravice, a pochopitelně, nenáviděnou bytostí na levici.

Americká levice, která univerzitě v Berkeley dominuje, je bohužel ochotna tolerovat jen názory, se kterými souhlasí. Kombinací násilných protestů ze strany mladých radikálů, a zákazů ze strany radikálů starých sedících ve vedení univerzity, se snaží docílit, že jediný akceptovaný názor, který na univerzitě smí zaznít, je ten levicový.

Ann Coulter se zákazu odmítá podřídit, a 27. dubna, kdy mělo její vystoupení sponzorované univerzitní pobočkou republikánské strany původně proběhnout, chce do Berkeley přijet stůj co stůj a mluvit.

Už teď jsou plánovány protesty radikálních levicových studentů, které v posledních třech měsících toto kalifornské město nechvalně proslavily. A už teď jsou sociální sítě plné prohlášení pravice, že Ann Coulter v Berkeley před demonstranty ochrání.

Takovou atmosféru Amerika zažila naposledy v 60. letech.

Komentáře

komentáře