Marine Le Pen a Macron se dnes setkali při uctění památky zastřeleného policisty

0
Partner zavražděného policisty Jugelého.

Francouzský prezident Hollande dnes vedl ceremonii za zastřeleného policistu Xaviera Jugelého, který byl minulý týden zavražděn islámským teroristou v centru Paříže ze samopalu. Mezi lidmi, kteří byli uctít jeho památku, byli i oba postupující kandidáti do druhého kola prezidentských voleb, Marine Le Pen a Emmanuel Macron.

“Francie znovu ztratila jednoho ze svých nejstatečnějších synů,” řekl Hollande. “Republika znovu přišla o jednoho ze svých nejhodnotnějších ochránců.”

Dodal, že boj Francie proti islámskému terorismu je bojem, který bude trvat, a bude veden tak dlouho, dokud nebude hrozba zcela neutralizována.

Jak chce Holland a jemu podobní hrozbu neutralizovat bez omezení islámské migrace a bez vyhoštění radikálů, to už ale nespecifikoval.

Na místě byl i Jugelého partner, se kterým žil v homosexuálním svazku. Ten se vyjádřil pro média jednou větou. “Trápím se bez nenávisti.” Jugelé byl aktivistou na pomoc uprchlíkům a jezdil jim pomáhat i do Řecka.

Toto téma rozděluje oba postupující kandidáty. Zatímco Le Pen chce obnovit kontrolu hranic a deportovat všechny evidované extremisty, Macron chce nechat hranice otevřené a pro občany sužované terorismem má jen radu, aby se nebáli.

Zastřelený policista Jugelé zasahoval při útoku na hudební klub Bataclan a byl zde i rok poté, kdy se klub při příležitosti koncertu Stinga znovu otevřel. Dal tehdy krátký rozhovor americkému časopisu Time.

“Jsem šťastný, že tu jsem. Dnes večer tu jsme jako svědci. Jsme tu, abychom bránili naše občanské hodnoty. Tento koncert oslavuje život. Říká teroristům ne.”

O několik měsíců později se obětí teroristů stal i on sám.

zdroj

 

Komentáře

komentáře