Na světě je prototyp letájícího auta – Kitty Hawk.

0

Kitty Hawk, startup ze Silicon Valley pojmenovaný podle prvního létajícího stroje bratří Wrightů a sponzorovaný spoluzakladatelem Google, Larry Pagem, dnes představil prototyp svého prvního létajícího auta.

Vznášedlo, což je plně elektrický ultralight pro jednu osobu a může být nazván oktokoptérou, je “bezpečný, testovaný a legální pro použití ve Spojených státech v neobydlených oblastech,” říká společnost ve svém prohlášení. “Nepotřebuje licenci pilota a létat se naučíte během minut.”

Společnost říká, že vznášedlo Kitty Hawk Flyer se může automaticky držet ve výšce do 4,5 metru.

Nadšenci si vznášedlo, které je postavené čistě jen pro použití nad vodou, budou moci koupit na konci roku za zatím nezveřejněnou cenu.

“Věříme, že když bude mít každý přístup k osobnímu létání, že se nám otevře nový, nelimitující svět příležitostí,” tvrdí společnost na svém webu.

Kitty Hawk není jediná společnost, která získala kapitál na rozvoj alternativní letecké dopravy.

Page měl investovat i do společnosti Zee.Aero, která pracuje na vývoji elektrického letadla, které by se mohlo vznést a přistávat vertikálně. Konkurenční firma Ehang zase oznámila, že její dron pro lidi bude v provozu již toto léto.

Dokonce i takový výrobce velkých letadel, jako je Airbus, přišel s koncepty létajících aut, které by ulevily dopravním zácpám, a plánuje představit jejich prototypy koncem tohoto roku.

zdroj

 

Komentáře

komentáře