Zločinnost spojená s imigranty v Německu loni raketově vzrostla

0

Počet zločinů spáchaných imigranty loni podle posledních statistik vzrostl o 52,7%.

Imigranti, kterým se říká uprchlíci a odmítnutí žadatelé o azyl, podle policejních statistik zveřejněných toto pondělí v roce 2016 spáchali 174 438 trestných činů oproti 114 238 o rok dřív. Vedle toho zločinnost německých občanů poklesla o 3,4% na 1,41 milionů.

Čísla byla zveřejněna pět měsíců před parlamentními volbami, které budou nedávným přílivem imigrantů velmi ovlivněny. Do Německa, které má 81 milionů obyvatel, jich zatím dorazilo více než milion.

Kriminolog Christian Pfeiffer, který je také bývalým ministrem spravedlnosti za sociální demokraty v Dolním Sasku, řekl, že Německo čelí problému se zločinem kvůli přílivu imigrantů, ale varuje, že důvodem je více faktorů.

Nárůst zločinů spáchaných imigranty je způsoben hlavně vysokým počtem mladých mužů, kteří cestují sami, řekl. Německé imigrační statistiky ukazují, že asi dvě třetiny žadatelů o azyl z roku 2016 jsou muži do 30 let, což je skupina, která je zodpovědná za většinu zločinů bez ohledu na národnost, řekl Pfeiffer.

“Kvůli věkové a pohlavní struktuře imigrantů je jasné, že problému s kriminalitou se nevyhneme,” říká.

Ministr vnitra Thomas de Maizière na tiskové konferenci řekl, že je “frustrující, že zločiny spáchané imigranty nadměrně za poslední rok vzrostly. A týká se to téměř všech kategorií zločinů.”

Celková míra zločinnosti loni vzrostla jen o 0,7% – což jsou podobná čísla, kterým Německo čelilo i v posledních letech. Ale násilné trestné činy, včetně znásilnění, vražd a ublížení na těle, vzrostly o 6,7%. Podle ministra vnitra násilné činy spáchané Němci vzrostly v roce 2016 o 1%. Ty spáchané imigranty vzrostly dvojnásobně.

Akce vyvolává reakci. Násilné trestné činy krajní pravice proti imigrantům loni vzrostly o 14,3%, stojí také ve zprávě.

Úřady ale varují proti generalizaci ohledně imigrantů. Uprchlíci ze Severní Afriky a Balkánu mají oproti Syřanům, kteří tvoří většinu příchozích (alespoň podle jejich vlastního tvrzení), proporčně na svědomí více trestných činů. Lidé z Alžíru, kteří reprezentují jen 1,2% všech imigrantů, jsou odpovědní za 4,8% trestné činnosti migrantů. Naopak Syřané, kteří tvoří 37% z celkového počtu, stojí za 17,6% zločinnosti.

zdroj

Komentáře

komentáře