Ivanka Trump šije v Číně. Ví o tom táta?

0
Ivanka Trump Foto Clemens Bilan - Pool /Getty Images)

Podle reportu skupiny Fair Labor Association, která dohlíží na kvalitu práce v průmyslu, si Ivanka Trump nechává šít oblečení pro svou značku v čínské továrně, kde dělníci pracují až 60 hodin týdně a za tuto dobu si vydělají v přepočtu 62 dolarů.

Továrna porušuje přes dvacet standardů nastavených Mezinárodní organizací práce při Spojených národech. Inspekce to zjistila loni na podzim přímo na místě.

Továrna, ve které šije firma G-III Apparel – textilní partner Ivanky, má 80 zaměstnanců, kteří se ve firmě stále točí, dostávají plat na úrovni nebo pod úrovní čínské minimální mzdy, a pracují mnoho hodin navíc. Firma jim neplatí sociální pojištění, zdravotní ani jiné benefity a za celý rok mají jen 5 dní placené dovolené. Běžná městská textilka platí svým pracovníkům v průměru dvakrát tolik, než ta, ve které se vyrábí oděvní značka Trumpovy dcery.

Od chvíle, kdy Ivanka přijala pozici oficiální poradkyně v administrativě svého otce, se několikrát pokusila své zapojení s oděvním gigantem ospravedlnit , aby limitovala střet zájmů.

Oděvy její značky jsou primárně vyráběny v Číně. G-III byla asociací Fair Labor od roku 2007 auditována celkem sedmkrát. G-III spolupracuje s takovými značkami jako je Calvin Klein, Donna Karan, a Karl Lagerfeld. Čisté tržby kolekce Ivanky Trump se za minulý rok i přes velký bojkot na sociálních sítích zvýšily o 17,9 milionů dolarů.

zdroj

Komentáře

komentáře