Macrona vypískali dělníci v jeho rodném městě. Marine prezidentkou, skandovali

0

Včera se ukázalo, kdo je kandidátkou francouzského lidu, a kdo kandidátem establishmentu. Macron se ve svém rodném městě Amiens sešel v obchodní komoře se zástupci odborů firmy Whirlpool, jejíž zaměstnanci stávkují proti plánovanému přesunu výroby do Polska a ztrátě svých pracovních míst. V mistrovském tahu se včera mezi stávkujícími objevila Marine Le Pen a zavázala se, že pokud bude zvolena, zachová továrnu ve Francii.

Když jsem se dozvěděla, že Emmanuel Macron sem jede a neplánuje se setkat s dělníky, neplánuje přijít mezi stávkující, ale schová se kdoví kde v obchodní komoře, řekla jsem si, že je to takové znamení pohrdání pracovníky Whirlpoolu, že jsem se rozhodla přijít a vidět vás,” řekla Marine jásajícím dělníkům.

Každý ví, na čí straně Macron je, je na straně korporací. Já jsem na straně dělníků, tady, na parkovišti, ne v restauracích v Amiens,” řekla do potlesku. “On ukazuje dělníkům pohrdání, tak jsem přišla, abych je viděla.

Když se nakonec u továrny objevil i Macron, a Marine již byla pryč, čekal na něj jen pískot a bučení. Snažil se s dělníky promluvit, ale ti ho pomalu ani nepustili ke slovu. Vysvětloval, že zastavení globalizace a uzavření hranic není řešení, ale od dělníků se dočkal jen obvinění z pokrytectví.

Komentáře

komentáře