Domů Pevnost Evropa Zakladatel Red Bullu spouští nové pravicové médium

Zakladatel Red Bullu spouští nové pravicové médium

0
Dietrich Mateschitz

Zakladatel Red Bullu a nejbohatší Rakušan Dietrich Mateschitz by měl údajně připravovat nové pravicové médium v německém jazyce, které mnozí přirovnávají k Breitbart News.

Mateschitz již o sobě dal na začátku dubna vědět když kritizoval masovou migraci, o které tvrdil, že způsobuje destabilizaci Evropy a “ohrožuje unikátnost diverzity kontinentu a jednotlivců s jejich rozdílnými kulturami a jazyky.”

Informaci přinesl list Resident Advisor:

Mluvčí Red Bullu řekl pro web Artnet, že médium bude financováno ze soukromé nadace nazvané Quo Vadis Veritas, což znamená, že bude operovat nezávisle jak na Red Bullu, tak i jeho televizní stanici, Servus TV. Ale podle novin Der Standard jsou jedinými vlastníky uvedenými v obchodním rejstříku Mateschitz a Servus Medien GmbH, které řídí Red Bull Media House, mediální a vydavatelské křídlo společnosti.

Není jasné, zda bude platforma nakloněna Mateschitzovým názorům, ačkoliv už získala novináře z VICE a Presse. Zakládající tým zahrnuje Niko Alma, který proslul protestem proti zákonu povolujícímu náboženskou pokrývku hlavy na fotografiích v osobních dokladech. Alma se tehdy zaregistroval jako “Pastafarian” a na hlavu si dal cedník. Některé deníky Mateschitzovu novou platformu přirovnávají k Breitbart News, ultra konzervativní stránce, kterou dříve vedl Stephen Bannon, současný hlavní stratég administrativy prezidenta Trumpa.

Resident Advisor požádal o komentář Red Bull Music Academy. “Pan Mateschitz dal 8. dubna osobní rozhovor. Naše společnost si cení svobody myšlení a povzbuzuje otevřenou diskusi.”

Stane se Mateschitz se svým majetkem odhadovaným na téměř 15 miliard dolarů protiváhou Georga Sorose?

Komentáře

komentáře