Nicolas Dupont-Aignan, kandidát, kterému dalo hlas 2 miliony Francouzů, podpořil Le Pen

0
Nicolas Dupont Aignan a Marine Le Pen

Zakladatel euroskeptické strany “Povstaň Francie”, který v prvním kole voleb získal 4,7 procent hlasů, včera oznámil svou podporu Marine Le Pen a ohlásil alianci, která má zemi ochránit od “finančních a mediálních zájmů”, které chtějí do Elysejského paláce dosadit svého kandidáta, Emmanuela Macrona.

Globalista Emmanuel Macron by byl “desetkrát horší”, než Francois Hollande, řekl Dupont-Aignan francouzské televizi s odkazem na současného nepopulárního prezidenta.

Dupont-Aignan, respektovaný na francouzské pravici, vyzval své voliče a voliče na pravici “zrazené svými vůdci”, aby se k němu připojili v podpoře Marine Le Pen. Zmíněná zrada odkazuje na konzervativního Francoise Fillona, který vyzval miliony svých voličů k volbě bývalého ministra za Socialisty a současného prezidentského kandidáta Macrona. Poznámka může padnou na úrodnou půdu, protože voliči Fillona odmítají volit socialistu nebo levicového kandidáta po pěti letech se socialistou Hollandem v čele Francie.

Dupont-Aignan a Le Pen se dnes ráno objevili na společné tiskové konferenci, kde Le Pen ohlásila, že její nový spojenec bude v její vládě jmenován premiérem. Bude to vláda “národní jednoty”, která znovu spojí osoby vybrané pro své schopnosti a svou lásku k Francii.

Tento krok je pro probíhající kampaň důležitý, protože Dupont-Aignan, gaullista, má charisma a státnické schopnosti, které přilákají mnoho voličů, především ty na pravici, kteří podpořili Fillona, který byl z klání vyřazen.

Fillon získal okolo 20 procent hlasů, což je číslo, které by Le Pen potřebovala, aby Macrona porazila.

Další dobrou zprávou je, že ačkoliv komunista Mélanchon nepodpořil Le Pen, nepodpořil ani Macrona. A Mélanchonovi voliči mají s těmi, kdo volili Le Pen, mnoho společného.

Macron, který včera mluvil k lidem v Châtellerault, mluvil o nedostatku “bojovných republikánů”, kteří by bojovali s Le Pen a její stranou a rozzlobeně reagoval na to, že jej Mélanchon nepodpořil.

S kritikou “reakcionářské pravice” Macron vyzval své stoupence všech generací a původů, aby se sjednotili za jeho vizí Francie.

zdroj

Komentáře

komentáře