Domů Pevnost Evropa Premiér Orbán měl bojovnou řeč v Evropském parlamentu

Premiér Orbán měl bojovnou řeč v Evropském parlamentu

0

Maďarský premiér Orbán ve středu vystoupil v Evropském parlamentu a vůdce EU vyzval k respektování maďarské suverenity a reformě svých struktur.

“Můžete vědět, že my Maďaři se v boji nikdy nevzdáváme,” prohlásil Orbán vzdorovitě, “a dnes se znovu pokusím aplikovat v této debatě sílu zdravého rozumu.”

Orbán měl na mysli stížnosti EU ohledně maďarské opozice vůči nátlakům finančního spekulanta Sorose na maďarskou politickou a národní nezávislost. Orbán zdůraznil právo Maďarska na to si vládnout po svém a požadoval, aby EU uznala krizi, do které nyní upadla.

Také si nenechal ujít příležitost, aby nepoukázal na významný ekonomický rozvoj Maďarska v posledních letech díky politice volného trhu, fiskální zdrženlivosti, a pro-obchodní legislativy, která je vzdorem evropské byrokracii, sociální asistenci a hyper-regulaci.

“V roce 2008 jsme začali na bodu, kde bylo Řecko,” připomněl Orbán. “Tehdejší maďarská vláda požádala o půjčku Měnový fond a EU. Mezitím jsme půjčku již plně splatili.”

“Od té doby jsme vytvořili stovky tisíc pracovních míst. Maďarsko je na cestě k nejnižší míře nezaměstnanosti v Evropské unii. V této chvíli jsou to 4 procenta. Vytvořili jsme společnosti pracovníků, místo podpory dáváme práci každému, kdo chce pracovat,” řekl.

“Naším cílem je plná zaměstnanost,” dodal Orbán. “Náš rozpočtový deficit překonal úroveň, kterou jste celá léta požadovai – nedávno to bylo 1,8 procent – státní dluh klesá, a náš ekonomický rozvoj je stabilně okolo 4 procent.”

Zatímco zopakoval základní postoj maďarské vlády v opozici politice EU ve věci hranic otevřených ekonomickým imigrantům, Orbán naznačil, že EU by měla maďarskému lidu dovolit mít kontrolu nad řízením svých vlastních hranic stejně jako své fiskální politiky.

“Naše vize je založena na silné Evropě silných členských států. V takové Evropě nesou členské státy zodpovědnost místo aby od ní utíkaly pryč. Zodpovědnost za státní dluh, rozpočet a ochranu hranic.”

“Kdokoliv nemá rád pozici naší země,” řekl, “by měl bojovat s našimi argumenty svými vlastními argumenty, ale prosím, neodsuzujte nás, protože Maďarsko má svůj vlastní, nezávislý názor.”

“Maďarsko je hrdou zemí,” dodal Orbán. “Maďaři se vždy považovali za důležitý národ oddaný křesťanským hodnotám Evropy.”

Komentáře

komentáře