Trumpova válka s liberálními novináři pokračuje

0

Prezident Trump byl ze strany liberálních médii zkritizován, že se nezúčastnil tradiční večeře dopisovatelů Bílého domu, což naposled udělal konzervativní prezident Ronald Reagan v roce 1981.

Novináři kritizovali údajné omezování svobody slova v USA. Ale jediné, co Trump dělá, je soustavné poukazování na zaujatost liberálních médií proti jeho osobě a poukazování na dezinformace a ovlivňování veřejnosti skrze jejich vlastní politickou agendu. Trump některá velká americká média označuje za “fake news” a jednoduše s nimi odmítá komunikovat.

V sále seděli také známí investigativní novináři, Bob Woodward a Carl Bernstein, kteří měli na svědomí odhalení aféry Watergate a následnou rezignaci prezidenta Nixona. Woodward se ve své řeči snažil vysvětlit, že pokud snad média někdy zajdou příliš daleko při hledání pravdy, a udělají při tom chyby, neznamená to, že jsou “fake news”.

Vedle této smířlivé řeči ale vystoupil muslimský komik indického původu, Hasan Minhaj. Začal tím, že zmínil, že “vůdce této země zde dnes není. A to je proto, že žije v Moskvě. A to je dlouhý let. A co se týče toho druhého, ten je někde v Pennsylvánii, protože nesnese vtip.”

Minhaj se pokoušel naznačit, že skutečným vůdcem USA je Putin, se kterým má v současnosti Trump zrovna ne ty nejvřelejší vztahy. Při takové úrovni humoru se nelze divit, že dal prezident Trump přednost setkání se svými příznivci v Harrisburgu.

“Velká skupina hollywoodských herců a washingtonských médií se navzájem utěšuje v hotelovém tanečním sále v hlavním městě naší země,” řekl Trump. A dodal: “A asi nic mi nedělá víc dobře, než když můžu být 100 mil daleko od washingtonské bažiny a trávit svůj večer s vámi všemi a s mnohem větším zástupem a mnohem lepšími lidmi, je to tak?”

A v odpověď začal celý sál skandovat, “CNN sucks, CNN sucks,” (přel. CNN nestojí za nic).

Když se dav utišil, prezident Trump dodal: “Mediální společnosti, jako jsou CNN a MSNBC, jsou fake news. Fake news.”

Komentáře

komentáře