Jean Marie Le Pen včera promluvil u sochy Jany z Arku v Paříži

0
Jean Marie Le Pen, foto Twitter

Zakladatel Národní fronty, veterán nacionalistického hnutí ve Francii a otec prezidentské kandidátky Marine Le Pen, včera promluvil ke svým příznivcům u sochy Jany z Arku v centru Paříže.

Le Pen, kterému už je 88 let, předstoupil v červeném kabátě a řekl:

“Časy se mění a já myslím, že na tom máme podíl.”

Agentura AP oslovila jednoho z Le Penových příznivců, staršího muže:

“V posledních 50 letech byla Francie zrazena lidmi mnoha národností. Kosmopolity, bankéři, svobodnými zednáři, veškerým odpadem planety.”

Žena, která proti lepenovcům protestovala, vyjádřila svou obavu z vývoje ve Francii.

“Bojím se, že to, co se děje ve Spojených státech, se stane i tady. Každý říká, že Marine Le Pen nemůže vyhrát, ale myslím, že si neuvědomují, že je to velmi pravděpodobné. Musíme jednat právě teď. Naší jedinou možností, bohužel, je volba Macrona. Jinak skončíme ve velkých problémech.”

Jiný stoupenec Le Pena prohlásil, že je velmi naštvaný, “protože Francouzi mají strach. Už za sebe necítí zodpovědnost. Dovolili, aby s nimi bylo manipulováno, především médii. Chci, aby Francie byla znovu vlastenecká.”

Stejný hněv, ale cítí i odpůrci Le Pena.

“Jsem tu, abych ukázala svůj hněv,” říká starší účastnice demonstrace proti Frontě, “a svou naději, že se Marine Le Pen nedostane k moci.” Proč? zeptal se reportér. “Protože je to fašismus, nacismus, homofobie, antisemitismus. Všechen její program, je všechno to, proti čemu jsme vždy bojovali a co mě děsí.”

Komentáře

komentáře