Sicilský prokurátor obvinil nevládní organizace z převádění migrantů do Itálie

0
Foto Reuters

Sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro v rozhovoru pro státní televizi obvinil nevládní organizace, které patrolují Středozemní moře, že úmyslně dostávají imigranty do Itálie. Tvrdí, že nevládky jsou v kontaktu s pašeráky lidí, a někteří jsou od nich i placení. Carmelo Zuccaro tvrdí, že v pozadí této operace je prý destabilizace italské ekonomiky.

V rozhovoru pro list La Repubblica Zuccaro přiznal, že pro svá tvrzení nemá důkazy, ale že má tyto informace z několika důvěryhodných zdrojů a je jeho povinností je ohlásit.

Levicoví politici už se do Zuccara pustili. Bývalá novinářka a aktivistka ve věci imigrantů, v současnosti předsedající italského parlamentu, Laura Boldrini, jeho výroky označila za nezodpovědné. Ministr spravedlnosti a bývalý člen italské komunistické strany Andrea Orlando jej zase obvinil z urážení lidí, kteří zachraňují lidské životy. Výroky Zuccara se bude zabývat disciplinární výbor.

Pravicoví politici se za Zuccara ale postavili. Populistický politik Luigi Di Maio ocenil, že vznesl otázky ve velmi důležité věci. Matteo Salvini z Ligy severu zase glosoval, že by lidé z nevládek měli být zatčeni a jejich lodě potopeny.

Nevládním organizacím podle průzkumů důvěřuje jen 34 procent Italů. Na začátku dubna je Luigi Di Maio označil za “taxíky imigrantů.”

zdroj

Komentáře

komentáře