Jared Kushner má vazby na Sorose a dluží v půjčkách miliardu dolarů

0
Jared Kushner

Jared Kushner, zeť a poradce prezidenta Trumpa, nezveřejnil své vazby na George Sorose, Petera Thiela a Goldman Sachs, ani že dluží miliardu dolarů v půjčkách uvedl včera Wall Street Journal.

Kushner nepřiznal své částečné vlastnictví realitního startupu Cadre, které jej spojuje s Goldman Sachs Group a mega investory Georgem Sorosem a Peterem Thielem, řekl zdroj listu.

Jamie Gorelick, Kushnerův právník, napsal novinám v prohlášení, že Cadre byl součástí BFPS Ventures LLC, společnosti, kterou Kushner vlastní a kterou přiznal ve vládních finančních přiznáních.

Gorelick také řekl, že opravené přiznání, které bude zahrnovat i Cadre, může být zveřejněno, až bude prohlédnuto úředníky mající na starosti etiku.

Kushner také nezveřejnil více než miliardový dluh od 20 věřitelů.

Zatímco Gorelick úpravy přiznání považuje za “zcela normální,”, experti na etiku listu řekli, že půjčky a garance by měly být zveřejněny, aby se úředníci mohli rozhodnout, zda se Kushner má odvolat ze záležitostí, které zahrnují jeho věřitele. Investice ve startupech jako je Cadre by zveřejněny být určitě měly.

“Cokoliv představuje potenciální konflikt zájmu musí být zveřejněno, tak aby to veřejnost a tisk mohli monitorovat,” říká Trevor Potter, bývalý předseda Federální volební komise.

Zdroj listu řekl, že se Kushner plánoval odvolat z čehokoliv, co by zahrnovalo Deutsche Bank nebo RBS, dva věřitele, kteří mu dali peníze na jeho nemovitosti nebo společnosti, a kterým dal na půjčky osobní garance.

Peníze dluží Bank of America, Blackstone Group, Citigroup, UBS, Deutsche Bank a RBS, a ani jednoho z těchto věřitelů ve svém finančním přiznání neuvedl.

zdroj

Komentáře

komentáře