Bílí v Jižní Africe se obávají své vlastní genocidy

0

Politické a rasové napětí v Jižní Africe nabralo takových rozměrů, že se menšinová bílá populace cítí ohrožena možnou masovou genocidou, která může nastat každým okamžikem, říká expert na civilní obranu Simon Roche.

Roche vede organizaci Suidlanders, což je největší organizace na světě zabývající se civilní obranou. Posláním organizace je vytvořit scénáře záchrany bílé menšiny v Jižní Africe, pokud by došlo k etnické občanské válce.

Roche v rozhovoru řekl, že z úst některých jihoafrických černošských vůdců v posledních měsících zazněly zřejmé hrozby mluvící o “zavraždění všech bílých a jejich odstranění v následujících pěti letech,” což tuto organizaci přivedlo k tomu se připravit na možnou nenadálou občanskou válku, o které věří, že může vypuknout každou chvíli.

“Potom bychom, v případě otevřené občanské války, v takové krizi, shromáždili naše lidi pohromadě a našli útočiště v odlehlé oblasti a poté se odsunuli, abychom nebyli zničeni nebo povražděni,” vysvětluje Roche.

Dr. Greg Stanton, zakladatel lidskoprávní skupiny Genocide Watch, který správně předpověděl genocidu ve Rwandě v roce 1994, varoval, že rostoucí počet vražd bílých farmářů v Jižní Africe je prováděn s jasným úmyslem vyhlazení a zdá se, že je řízen vládními elementy, poznamenává Roche.

“Jinými slovy, naše vláda je minimálně mlčky spoluvinná na těchto astronomicky rostoucích zločinech,” říká. “Státem sponzorovaná genocida.”

“Stanton také vysvětlil, že věří, že konflikt nízké intenzity, který nahlodává okraje bílé populace (v Jižní Africe), je přípravou na něco většího,” dodává Roche.

Po projevech jihoafrického prezidenta Zumy v březnu, ve kterých vyzval ke konfiskaci půdy vlastněné bílými, a likvidaci společností vlastněných bílými, Roche říká, že je čas, aby se bílí Jihoafričané připravili na občanskou válku.

“Není to o volání do zbraně. Je to o úniku před hrozbou,” vysvětluje Roche. “V zemi je toto těžko řešitelné napětí, které roste, a ve kterém se jeho dvě strany nemohou nikdy usmířit. A ta silnější strana otevřeně prohlašuje, že tu slabší do pěti let odstraní, všechny zabije, zabaví všechnu půdu.”

Suidlanders mají vypracovaný rozsáhlý evakuační protokol, který je připravený v případě vypuknutí občanské války přemístit zhruba 20 procent z odhadovaných 4,8 milionů bílých Jihoafričanů z krizových oblastí do bezpečí.

“Doufáme, že zachráníme 800 tisíc, možná milion, což je náš cíl,” říká Roche, a dodává, že malé izolované skupiny se musí spojit s ostatními blízkými skupinami pro větší bezpečnost a poté se přemístit do bezpečných útočišť. “Náš evakuační protokol je z velké části založen na tom, že se jednotlivci o sebe postarají sami.”

zdroj

 

Komentáře

komentáře