Facebook najme 3000 nových zaměstnanců pro kontrolu nahrávaného obsahu uživatelů

0
Mark Zuckerberg, výkonný ředitel Facebooku. Foto USA Today

Facebook plánuje v tomto roce přijmout 3000 nových zaměstnanců do svého komunitního týmu, kteří by na této sociální síti kontrolovali nahraná videa. Prohlásil to Mark Zuckerberg po sérií živých vysílání nahraných uživateli, které zobrazovaly znásilnění nebo vraždy v přímém přenosu.

V prohlášení, které Facebook zveřejnil ve středu, Zuckerberg říká, že mu láme srdce vidět nahraná nebo streamovaná videa, na kterých uživatelé ubližují buď sobě, nebo druhým. Řekl, že v současné době na kontrole obsahu pracuje 4500 lidí a v tomto roce budou přijaty další 3000.

“Pokud chceme vybudovat bezpečnou komunitu, musíme reagovat rychle,” řekl Zuckerberg. “Pracujeme na tom, aby tato videa šlo snáz reportovat, abychom mohli podniknout tu správnou akci dříve – ať už jde o rychlou reakci, když někdo potřebuje pomoc, nebo když je třeba příspěvek odebrat.”

Poslední takové video pochází z Thajska, kde otec využil službu Facebook Live, aby odvysílal zavraždění své 11-měsíční dcery a pak spáchal sebevraždu.

Minulý měsíce zase Steve Stephens z USA nejprve odvysílal sérii videí, ve kterých vysvětloval své plány na zabíjení, a nakonec odvysílal v přímém přenosu vraždu 74-letého muže, který se právě vracel z rodinné večeře.

Zuckerberg řekl, že Facebook nyní představí nové nástroje, se kterými bude podobná videa snadnější nahlásit, a stejně tak automaticky identifikovat videa, která porušují standardy.

“Na prvním místě by se do této situace nikdo neměl dostat, ale pokud se to stane, měli bychom vybudovat bezpečnou komunitu, která jim zajistí pomoc, když ji budou potřebovat,” řekl.

Komentáře

komentáře