Kruté vystřízlivění americké levicové aktivistky v Turecku

0
Lacy MacAuley, foto Twitter

Lacy MacAuley je známá radikálně levicová aktivistka a organizátorka z Washington D.C. Byla zachycena i v televizním pořadu, který skrytě natočil plány extremistů násilně narušit inauguraci prezidenta Trumpa.

Lacy nebyla první levicová aktivistka, které učaroval islám, a stala se posedlá pomocí syrským “uprchlíkům”, stejně jako přesvědčením, že islám je náboženstvím míru. Lacy svůj příběh popsala na blogu, který může být varováním podobně postiženým dívkám.

“Jsem radikální aktivistka z Washingtonu D.C. Zamilovala jsem se do energického, charismatického aktivisty, kterého jsem potkala v listopadu, když jsem byla v Turecku, abych psala o odporu proti Summitu G20 v Antalaye. Když jsem se vrátila do USA, povídali jsme si každý den. Byl skvělý a okouzlující, myslela jsem si. Vždy měl po ruce úsměv, milé chování a inteligentní konverzaci. Říkal všechny ty správné věci, aby mě přesvědčil, že mu záleží na ženských právech a aktivismu. V únoru jsem se rozhodla do Turecka vrátit s příslibem lásky, která mě hnala vpřed. Nemohla jsem tušit, že se všechno pokazí.

“První dva týdny byly skutečná love story. Všimla jsem si, že dost pije, a říkala mu “alkáč”, ale tehdy to byl jen vtip. Chodili jsme na pláž a na historická místa a představil mě svým přátelům. Všechno se zdálo být dobré a cítila jsem, že romance jde dobře kupředu.

“Pak přišla naše první hádka. Chtěla jsem udělat rozhovor s místní ženou pro článek o syrských uprchlících. Nedovolil mi to. Ženu znal a neměl ji rád, proto mi přísně zakázal se s ní bavit. Když jsem se zeptala na jeho důvody, zakřičel na mě a vyběhl z místnosti, aby si zakouřil. Já jen stála uprostřed místnosti a nevěděla, co mám dělat. Samozřejmě, jako ženě ze západu, mi nikdy předtím nikdo nezakazoval se s někým bavit. Byl to zvláštní pocit: Nemám snad pusu od toho, abych mluvila? Proč ji nemohu použít tak, jak chci?”

Lacy se snaží na její problém dívat z pozice feminismu.

“Tohle je základní feminismus. Žádný muž nemá právo umlčet ženu jen proto, že je muž. Jak moc věci v následujících týdnech sklouzly dozadu. Zjistila jsem naprostou frustraci ze svých snah dělat mou advokátní práci. Ocitla jsem se v pozici závislosti na osobě, která, jak se ukázalo, by mě ráda měla jen u sebe a kontrolovala každý můj krok. Překážel, místo aby pomáhal, práci, kterou jsem se tam snažila dělat.”

Lacy najednou zjistila, že praxe se od teorie, kterou ji učili její levicoví profesoři, značně liší.

“Věci se rapidně zhoršily. Jeho nejistota a dětinskost byly horší a horší. V dalších týdnech do mě strkal, nesměla jsem chodit, kam jsem chtěla, a opakovaně mi říkal, ať nemluvím. Když jsem stejně promluvila, vybuchl vzteky. Snášela jsem výhrůžky, že mě popálí cigaretou, když s ní šermoval před mým obličejem. A musela jsem uhýbat, když po mně házel ostré předměty namířené na moji tvář. Ve zlosti mě polil vodou.

“Nechtěný sex? Znásilnění? Neustále. Několikrát mi vypnul mou wifi a lhal o tom. Kritizoval mě za používání sociálních médií, mým hlavním spojením se zbytkem mého života v USA, a snažil se mě od jejich používání odradit. Donutil mě si odebrat z přátel jednoho Turka, a požadoval, abych si odebrala i další.”

Paradoxně Lacy zachránilo zatčení ze strany tureckých úřadů, když byla zadržena během demonstrací proti Erdoganovy. Z Turecka je zpátky v USA, ale myslíte, že se změnila? Její Twitter bohužel říká, že ne. Liberalismus je mentální nemoc.

Komentáře

komentáře