Lidí, kteří ve francouzských volbách nevolili, bylo nejvíc za posledních 50 let

0
Zničený hlasovací lístek

Čtyři miliony francouzských voličů buď svůj hlasovací lístek zničilo, nebo hlasovalo lístkem prázdným. Značí to, že nechtěli volit ani kandidáta establishmentu Macrona, ani vlasteneckou političku Le Pen. A toto číslo je nejvyšší za posledních 50 let.

Když k tomu přičteme dalších dvanáct milionů registrovaných voličů, kteří k volbám nešli vůbec, máme tu 16 milionů voličů, kteří nechtěli hlasovat ani pro jednoho z kandidátů, nebo jim to bylo jedno. A to je o pět milionů hlasů víc, než získala Marine Le Pen.

Emmanuel Macron slaví své vítězství, ale měl by si uvědomit, že ze 48 milionů hlasů francouzských voličů jeho volilo “jen” 21 milionů. A to není ani polovina.

Faktem je to, že ani jeden z kandidátů nereprezentoval tu část Francie, která odmítá jak pokračování socialistické politiky Hollanda, tak odmítá i politiku Národní fronty. A to jsou jak voliči konzervativce Fillona, tak i voliči komunisty Melenchona. Země je tak rozdělena mezi čtyři přibližně velké tábory, kdy jeden s druhým nedokáže najít společnou řeč.

Komentáře

komentáře