Internetový magazín A2 hájí brněnskou skautku a obhajuje použití násilí

0

Internetový magazín A2 Alarm, který se podle svých slov hlásí k hodnotám antifašismu, se znovu vrací k prvomájovému výstupu skautky Lucie Myslíkové z Brna. Podivuje se nad tím, že se veřejnost pohoršuje nad jejími podkolenkami s vyobrazením loga Good night white pride (GNWP), které zachycuje kopání do ležícího muže. Autor pod pseudonymem Josef Střelec si dává práci s vysvětlením původu tohoto loga, které má pocházet z roku 1998, kdy se v americkém Ann Harbor měla sejít jedna z poboček Ku Klux Klanu a pochodovat. Antifašisté pochod napadli a z jedné fotek, na které černoch kope do ležícího stoupence KKK, se stal motiv pro toto nyní již známé logo.

Autor vysvětluje, že pokud hlásáte rasovou nadřazenost, nejde o svobodu projevu, a je vás možné zastavit i za použití násilí. A vrací se k období 90. let, kdy antifašisté v ČR začali útočit na zastánce rasismu, což prý bylo v pořádku.

Použití násilí autor obhajuje ne jako útočné, ale jako sebeobranné. A v tom je problém.

Násilí v sebeobraně si lze obvykle vysvětlit tak, že došlo k vašemu fyzickému napadení a vy se mu fyzicky bráníte. Antifašisté posunuli význam násilí v sebeobraně na reakci ne proti násilí samotnému, ale na reakci na slova. Když napadají shromáždění, přednášky, různé pravicové aktivisty, nebo ničí auta, rozbíjejí výlohy, nebo zapalují budovy, je to pro ně násilí v sebeobraně.

Typickým příkladem byly výtržnosti v Berkeley při vystoupení Mila Yiannopoulose. Tento komentátor ve svých článcích nebo příspěvcích na sociálních sítích zesměšňoval feministky, transgender lidi i levicové aktivisty. Když chtěl na univerzitě v Berkeley vystoupit na pozvání místních republikánů, antifašisté zbili každého, kdo čekal ve frontě na jeho přednášku, a zničili celé okolí. Podle nich šlo o sebeobranné násilí, protože se tak bránili Yiannopoulosovým slovům.

Ale to není sebeobrana. To jsou totalitní komunistické praktiky. Tím samým násilím nedávno vyhrožovali Ann Coulter, kritičce imigrace do USA. A to samé “sebeobranné” násilí páchali po prvním kole francouzských prezidentských voleb, když jejich kandidát Melenchon nepostoupil.

Magazín Alarm násilí obhajuje na extrémním případě Ku Klux Klanu, ale víme, že levicoví radikálové násilí používají na všechny, s kým nesouhlasí. Pokud bude společnost akceptovat, že proti některé skupině obyvatel je použití násilí legitimní, nemůže to skončit jinak, než komunistickou diktaturou.

Násilím v sebeobraně to začíná a gulagy to končí.

Komentáře

komentáře