Texas chce transgender studentům zakázat účast ve sportovních soutěžích

0

Texas je Texas a lidé tam ještě myslí hlavou. Senátor Bob Hall navrhl zákon, který chce zcela zakázat použití hormonů ve sportu a tím fakticky znemožnit transgender studentům soutěžit ve sportovních kláních. Jak senátor upozorňuje, smyslem zákona je, aby studenti byli v bezpečí a soutěže byly fér. V mediálně známém případu dívka, která podstoupila hormonální steroidovou terapii, a nyní se jmenuje Mack Beggs, soutěžila v zápase v dívčí kategorii, a nedala ostatním dívkám šanci.

Podle připravovaného zákona by kdokoliv, kdo užíval steroidy, nebo podstoupil hormonální terapii, nesměl soutěžit ve studentských sportovních závodech.

Chystaný zákon má samozřejmě své kritiky. Organizace Equality Texas se vyjádřila, že: “Všichni mladí lidé by měli mít příležitost hrát meziškolní sporty, a aby byla jejich důstojnost respektována.”

Ale základem sportu je fair play. Pokud někdo užívá hormonální látky, je vůči ostatním několikanásobně zvýhodněn, a to s fair play nemá nic společného.

Pokud se zákon podaří prosadit, vyřeší to nespravedlnost, kterou účast transgender lidí ve sportovních soutěžích způsobuje.

Komentáře

komentáře