Americké úřady v raziích proti gangům zatkly 1378 podezřelých

0

Trumpova administrativa uzavřela šestitýdenní razie proti lidem podezřelým z členství v gangu v největší operaci, kterou imigrační oddělení dosud provedlo.

Operace, která běžela od 26. března do 6. května, cílila na členy gangů a jejich pomocníky zapojené v nadnárodních zločineckých aktivitách jako je pašování drog, zbraní, lidí, obchod se sexem a vydírání.

“Gangy ohrožují bezpečí našich komunit, a to nejen v metropolitních oblastech, ale také na našich předměstích a oblastech venkova,” řekl ředitel imigračního oddělení, Thomas Homan na včerejší tiskové konferenci. “Násilí spojené s činností gangů a zločinecká aktivita představují dlouhodobou výzvu pro policii po celé zemi.”

Podle imigračního bylo zatčeno 1378 lidí, z toho 933 z nich byli občané USA, a 1095 z nich byli potvrzenými členy gangů. 104 z nich bylo členy obávaného salvadorského gangu MS-13, z nichž 8 ilegálně překročilo hranice USA jako děti.

“Naše snahy o rozbití gangů jsou efektivnější v oblastech, kde je partnerství s místní policií nejsilnější,” řekl Homan.

Během operace imigrační zabavilo ve spolupráci s ostatními složkami policie více než 200 zbraní, drogy a téměř půl milionu dolarů v hotovosti.

Razie probíhaly po celé zemi, ale nejvíce v oblasti Houstonu, New York City, v Atlantě, a Newarku.

zdroj

Komentáře

komentáře