Douglas Murray: Imigranti dělají Evropu méně evropskou a méně tolerantní

0
Ilustrační foto

Britský autor Douglas Murray ve své nové knize Podivná smrt Evropy – Imigrace, identita, islám tvrdí, že imigranti, kteří přicházejí do Evropy, se nestávají více evropští, ale Evropa se místo toho stává více Třetím světem. Ve své knize prozkoumal efekt masové imigrace na Británii a Evropu.

V rozhovoru pro rádio LBC řekl: “Je velice nepravděpodobné, že pokud na kontinent přivedete lidi z tolika různých zemí na světě, že se z nich stanou nějací liberálně orientovaní Evropané. V knize podávám mnoho evidence, ať už z průzkumů, pozorování nebo statistik, že budoucnost Evropy může být velice jiná, že místo poevropštění světa se z Evropy stane něco jako Třetí svět.

Jedna věc Douglase Murraye obzvlášť šokovala – Londýn je v současnosti dvakrát tak homofóbní, než jakákoliv jiná část Británie. A říká, že je to proto, že se velká imigrantská populace neasimiluje do britské kultury.

“Myslím, že tolerance má hranice, stejně jako všechno ostatní, že jsou tu lidé, kteří jsou netolerantní, které bychom neměli tolerovat. Jsem gay – a nijak zvlášť to nemá vliv na mé názory – ale byl jsem překvapený, když jsem asi před rokem viděl průzkumy směrem k homosexuálům v Británii. Mysleli by jste si, že to odhalí nějaké homofoby v Yorkshire, nebo v Dales a Walesu. Ne, ne, ne. Nějaký problém s homosexuály má v průměru 14 procent Británie. V Londýně je to dvojnásobek. Proč tomu tak je? Může to být proto, že, jak říkám, když přivedete lidi z celého světa, že všichni nemají holandský nebo britský přístup k, řekněme, sexuálním rozdílům nebo pohlavním rozdílům nebo náboženským rozdílům?”

 

 

Komentáře

komentáře