Ochranka České televize vyhodila petiční tým Tomio Okamury

0
Petiční stánky před Kavčími horami. Foto SPD.

Členové pražské organizace Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury včera využili Dne otevřených dveří v České televizi a před budovou televize na Kavčích horách postavili petiční stánky. Kromě petice proti přijímání nelegálních imigrantů na území ČR, což je požadavek, který má podle průzkumů za svůj většina obyvatel ČR, zde připravili i petici za přímou volbu ředitele České televize. SPD se domnívá, že Česká televize není nestranným a objektivním médiem, ačkoliv takovým kvůli svému veřejnoprávnímu statusu musí být. SPD je z rozboru zpravodajství ČT přesvědčena, že televize aktivně prosazuje zájmy Evropské unie, a to nejen v přístupu k řešení imigrační krize, ale i v oblasti celkové politiky této instituce. Podle SPD by přímá volba ředitele umožnila daňovým poplatníkům mít nad činností televize lepší kontrolu.

Jak uvedl předseda pražské organizace SPD Vítězslav Novák, krátce po desáté hodině dopoledne přišla ke stánkům s peticemi zaměstnankyně ochranky, a přítomné členy požádala, aby i se stánky odešli, jinak agentura, která ochranu ČT zajišťuje, nedostane zaplaceno. Vzhledem k tomu, že se jednalo o veřejné prostranství, navíc podle zákona o právu petičním nesmí být ve výkonu petičního práva nikomu bráněno, členové SPD tento požadavek odmítli. I přítomný dozorující policista uznal, že k odchodu neexistuje zákonný důvod.

Předseda pražské SPD se nakonec rozhodl, v zájmu agentury, které prý Česká televize vyhrožovala neproplacením práce jejích zaměstnanců, petiční stánky posunout zhruba o 200 metrů dál.

Po dvanácté hodině ke Kavčím horám dorazil i Tomio Okamura a v krátkém videu počínání České televize zhodnotil.

Komentáře

komentáře