Sukně jako součást uniformy pro chlapce na prestižní soukromé škole v Londýně

0
Foto Getty

Jedna z nejprestižnějších soukromých škol v Británii zavádí “genderově neutrální” uniformy, které by chlapcům umožnily nosit sukni. Podle učitelů prý rostoucí počet dětí zpochybňuje svou genderovou identitu.

Highgate School v severním Londýně se k tomuto kroku odhodlala poté, co v zemi sílí hlasy aktivistů za genderově neutrální toalety, zákaz výrazů, které aktivisté označují za sexistické, a opatrný výběr osobních zájmen při adresování studentů.

Na škole zjistili, že současné varianty školních uniforem umožňují nosit dívkám kalhoty, ale neumožňují chlapcům nosit sukně. Ředitel školy možnost nošení sukní chlapci hájí, protože ti se prý budou cítit šťastnější a bezpečnější v tom, kým jsou.

Highgate dokonce uspořádá konferenci desítek škol, kde se bude řešit i tak závažné téma, jak mají “učitelé čelit rostoucímu tlaku studentů na odstranění staromódní ideje, že existují jen dvě pohlaví.”

Jak informoval list Sunday Times, před osmi lety se na londýnskou kliniku řešící problémy s pohlavní identitou přihlásilo 100 dětí. Minulý rok už jich bylo 2000.

Kritici upozorňují, že tento nárůst mohl být způsoben pouhým kopírováním toho, co je “trendy” mezi dětmi. Podle průzkumu pocházejí děti hlásící se na kliniku většinou ze škol, kde se tento trend rozmohl nejvíce, a lze se proto domnívat, že ve většině případů nejde o skutečnou poruchu pohlavní identity, ale o něco jiného.

 

 

Komentáře

komentáře